» Poradna » Počítačové sítě

NeSPAM doručit, SPAM přeposlat?

Zdravím,

neznáte řešení, které by na mailserveru dokázalo filtrovat zprávy ne klasickým způsobem neSPAM propustit a SPAM smazat nebo označit, ale SPAM doručit na jinou adresu v doméně?

Chtěl bych aby obecnou firemní adresu firma@firma.cz mohal stahovat šéf, ale zatím to nejde protože ta¨m chodí asi 2-3 tisíce spamu denně. Filtrování to řeší jen z části protože hodně mailů je zahraničních (hlavně z ruska) a jakékoli zatím použité antispamové řešní mělo příliš velkou false-positive rate. Takže se zatím nejde vyhnout prohlížení spamu, zda tam něco omylem nespadlo.

Dalo by se to udělat tak, aby se vytříděný spam přeposlal na jinou adresu v doméně, tak aby běžná práce byla od třídění oddělená?

Díky

T.K.

Odpovědi na otázku

Všechny e-mailové adresy s koncovkou .cz nechat bejt, ostatní (všechny ze zahraničí) přesměrovat do spam schránky a potom voko-metricky prohlídnout. Taky by mohl jít nastavit příjem mailů pouze od lidí (z adres), kteří jsou zapsáni v adresáři (to je ale ta pracnější varianta na prohlížení spam schránky).

linux alebo xp

Mail server je MailEnable a běží na stroji Win2003 server

T.K.

Nerozumíme si, nejde mi o to jak nastavit filtr. To samozřejmě umím. Jde mi o funkčnost. Tak aby dobré zprávy četla jedna osoba na jednom mailu a spamy pročítala jiná osoba na jiném mailu.

T.K.