» Poradna » Notebooky

Nesnesitelné hučení ventilátoru

Dobrý den, mám asi 3 roky starý notebook a před pár dny mi značně začal hučet ventilátor. Notebook se nějak nezahřívá a dřív tak nehučel ani když ventilátor jel na plný výkon. Zkoušel jsem vyfoukat prach kompresorem ale hučení dál přetrvává. Ale když jsem poklepal na místo kde je ventilátor umístění hučení na pár hodin přestalo. Teď už to hučí pořád ať udělám cokoli, nevíte náhodou někdo co s tím? To hučení je dost nepříjemné až nesnesitelné... Předem děkuji za odpovědi

Odpovědi na otázku

Vyměň větrák.

Díky

tak ho vysicti rucne poriadne rozobratim niotebooku.

Riesenie tohoto typu je docasne, hucanie sa objavi znova.Urcite vymenit, vetraky na e-bay stoja par USD.

To nemyslis vazne, ze?Vsak ak kupi novy tak to bude tiez docasne. ja si namieto kupovania vzdy noveho ventilatora vzdy len vycistim stary a bezi mi 7,5 roka bez vymeny.

Ja by som skor odporucil totalne cistenie a prepastovanie, a vyskusal ci huci, ak bude aj potom tak az potom by som vymienal.Autor nespecifikuje co to to hucanie je aky druh hucanie takze sa nevyzna. preto asi vymena nei je potrebna.

Jo a když bude v prde.i ložisko, tak jak hluku díky vyčištění zabrání?

Nemas prvadu, neviema ako konkrtene ten vetrak huci. ASk len huci tak ej zaspineny. Ak by napisal ze aj "kvili, piska" tak to uz by sme boli u vadneho vetraku.

Beriem spat.Podla popisu mas pravdu, mohlo by to byt skro vydrate lozisko.

Myslim to uplne vazne, minuly tyzden som rozobral a namazal ventilator v nejakom Asus EEE a vrzgalo to este viac.Musel som kupit za 8 USD vetrak z e-bay.Dvojita robota.Chcel som iba usetrit cas cakania na vetrak, tak som to skusil vycistit, napriek osobnemu presvedceniu, ze je to blbost a znova sa mi to vypomstilo.Takze ja si za tym stojim a rozhodne neodporucam nic ine, len vymenu vetraku.

strč tam tužku. hučet nebude

Vyjmout ventilátor z notebooku. Vytáhnout mírným tahem rotor ventilátoru a nanést malinkou kapku oleje určeného pro šicí stroje-kola do otvoru ložiska. Potřít osku rotoru olejem a zasunout do statoru ventilátoru. Mám MSI a tato mírná oprava mi slouží beze změny 2 roky. Rotor ventilátoru zřejmě plave na kapce oleje a podtlak ve slepé díře ložiska olej udržuje, a ani kapilární síly v mezeře kolem osky, olej nevytáhnou z ložiska.