» Poradna » Ostatní

Nesmyslnost FUP

Tak nevím, schválně jsem včera nic nestahoval, všechny stahovací programy byly vypnuty, jediné co jsem stahoval byl 3 MB instalační balík Opera 8.02. Používal jsem www browser, ICQ klient a Outlook express, a objem přenesených dat za včerejšek činil 380 MB. Tedy prohlížením webu jsem přenesl za 1 den 380 MB (linka je 350 kbps). Což za měsíc by udělalo přes 11 GB. Operátoři ADSL a podobně mají FUP obvykle hodně nízko. Třeba ČT jen u 2 GB za měsíc. Prý kdo stáhne více než 2 GB měsíčně, tak už to používá nezvykle moc a beztak podle nich stahují nelegální věci, a podle jejich názoru, je 2 GB naprosto dostatečné a pro web to stačí. To je i názor hodně lidí tady na poradně. Ale já jsem se včera přesvědčil, že nestačí, když pouhým prohlížením webu udělám já jako jedna osoba trafik 11 GB měsíčně.

Odpovědi na otázku

třeba posíláš továryščům z taiwanu a USA spamy a ani o tom nevíš  U tebe je možné vše..

Takový jouda nejsem, nic kromě Myie.exe, msimn.exe a icq.exe s netem nekomunikovalo

ale jsi takový jouda

jo, a abys byl v obraze: já mám připojené 4 PC přes ADSL, a průměrně "protáhnem" za týden necelý 1GB, a to tedy rozhodně nelezu jen na živě (natož ostatní, kteří používají inet ještě více než já). Je pravda, že neposlouchám netová rádia a taky že nesosám jak pijavice na P2P. Jediné, co čas od času o víkendu "protáhnu" je "odreagování" na gamezone  - to se ale do FUPu nepočítá... A protože mám 1024/256 a nedávno mi zvýšili FUP z 2GB na 4GB týdně (přešel jsem na nový, stejně rychlý, program Sprint místo starého "IE Optimal" za stejnou cenu), tak jsem celkem v klidu.

Tak to asi potom jste na tom webu jen tak hodinu denně  Já aktivně browsím tak 8-10 hodin denně

troubo..

To je nesmysl. 380MB bys prenesl, pokud bys sedel cely den na internetu a prohlizel stranky s hodne obrazky.Pri normalnim intenzivnim surfovani se dostanes na nejakych 50-70MB za den.Nedovedu si predstavit, ze bych prosurfoval 380MB

Tak nesmysl, když se podívám na graf přenosů tak to jasně vidím. Takže pravda to bude. a 50-70 je naozaj málo, ještě jak jsem měl 64k linku, tak jsem běžným serfováním natáhl těch 100 MB denně zcela běžně

V tom pripade by mne zajimalo, kde brousis.Pokud bych sedel cely den u pecka a poctive klikal na kazdy obrazek v galeriich, musel bys tech obrazku projit hrube pres 2000.Zjisti si, kolik dela download a kolik upload.Pokud umi tvuj graf prenosu podrobnejsi informace, zjisti si, jak se ktery typ souboru podili na tom prenosu.

Těch 380 MB je čistě down. Upload byl ten den kolem 51 MB.Browsím většinou jen po této poradně. Průměrně vychází za 1 minutu zhruba 3-6 zobrazených stránek  - pokud u toho zrovna sedím. v noci to je víc, kdy se stránka načte do sekundy  a jen kontroluju nové příspěvky.

Já dám taky při surfování tak 50 Mb za hodinu. A to nejsou žádné galerie, ale normální weby. Zpárvy, novinky, info, pc veby, zive, atd. Prostě normální stránky. Jenže já jedu strašně rychle. Někdy stihnu i 20 stránek za minutu. Serfuju strasně rychle a hledám co bych si kde přečet když na něco narazím tak to rycle přečtu a šup dále. Já to moc nevnímám, ale jendou mně někdo pozoroval při sefování a pak mi říkal že absolutně nestihal ani vnímat na jakých stránkách to sem. Že prý jsem hyper aktivní serfař. Jo a taky mám kurz rychločetby 50 Mega za hoďku naprosto v pohodě.

Já taky serfuju dost rychle a skutečně 50 MB není v tomto případě žádný problém

tentokrát si dovoluju s tebou nesouhlasit (si troufam, co?), 50-70MB za den, když sedíš u pc je hodně málo. I na modemu jsem měl kolikrát za jedno připojení víc než 50MB...typicky třeba zive.cz a refresh, nebo thread :"Jak vypadáte"...Takže i při normálním surfování těch 70 uděláš....

tak jsem si dal tu práci a uložil jsem si to : 1,1 MB má ten thread...  mam tam 10 příspěvku (ok ok, při prvním mel ten thread kolem 170kb)...

Zvlastni, me stazeni tohodle threadu sezere asi 50kBAle bude to tim, ze mam filtrovane reklamy, zakazane animovane gify, zakazany Flash.Takze misto 1MB stahnu 20x min, nic mi na strance neblika, nic me pri cteni nerusi. Neni to lepsi ?

 50kb? vzdyt má 24kb ta fotka co jsi tam poslal ty.Nevim jestli je to lepší.... zakázané animované gify, flash ...co pak máš z internetu? , a reklamy neblokuju...

Myslel jsem, ze mluvime o tomhle threadu.Co mam z internetu ? To nejdulezitejsi - informace.Nemusim mit blikajici stranku a miliony reklam. Proc bych to mel stahovat ?Pokud mas Operu, vyzkousej si (zrus zaskrtnuti):F12Povolit animace (Gif)Povolit pluginya ted se podivej, jak by mohl internet vypadat a zmer si, o kolik toho stahnes min

 ok informace... ale gify jsou od toho aby zehzčovali a doplnovali stránkuReklam? Snad podpora zive a serveru, který si prohlížím(neznamena ze kliknu). Jinak kerio mi to blokovalo a musim ti říct, ženahoře je hezčí reklamní banner než "bílá díra s nápisem blocked by KPF". muzu to zkusit, ale vzhledem k tomu, že mam neomezená data...

Moje řeč, mě se taky více líbí ten reklamní banner, než bílá plocha místo něho, což je hnus.

Ja tam nemam bilou diru. Pokud odstranis flash, mas tam barvu pozadi, takde je tam cervena plocha.Mohem horsi hnus je pro mne stranka, kde nahore, dole, vlevo a vpravo blikaji same nesmyslne obrazky Pokud zakazes animace GIFu, obrazky uvidis, ale nebudou animovane.

to by me tedy zajimalo, jak jsi na tech 1.1MB prisel, me to ukazuje max 170kB a to nektere soubory jsou mozna v cache, takze se stahnou jen s prvni strankou

heh, 1 hodina péčka=100-200MBteda pokud to hodinu vydržíš