» Poradna » Windows (a jiné OS)

Nešlo mi psaní velkého ž ve wordu 2016-identifikace problemu?

Ahoj, ve wordu 2016 mi nefunguje psaní velkého ž. Mám notenook HP Envy 17 n103nc, klávesnice česká qwertz+ AJ USA. Zkoušel jsem několik dříve doporučených rad:1.Zakázat doplnky ve wordu v centru zabezpečení.2. Odinstalace pdf prohlížeče - Pdf xchange viewer.Zatím nic nepomohlo. Mám též aktualizované W10 v1607, tak jestli mi nezkurvily nastavení. Předtím vše fungovalo.Děkuji za rady.

Odpovědi na otázku

Chcel som navrhnut ten PDF Xchange, toto sme mali u niektorych probookov s W7.Skus pozriet v Language(v nastaveniach W10), ci mas nastavene vsetko dobre.

To jsem kontroloval, tu češtinu quertz mám nastavenou jako primární jazyk. Co používáte Vy? quertz nebo qwerty?

Skor som myslel nastavenie regionu a zalozke administrative. Ako mas nastaveny jazyk pre Non-Unicode programs.To by mohlo mat teoreticky vplyv.

V nastavení oblast-správa "Jazyk pro programy nepodporující kód Unicode" mám nastavenou Českou republiku.

A čo nastavenie Wordu? Aká znaková sada sa tam používa? Pretože i v samotnom programe sa dá nastaviť znaková sada. A ak nemáš CE (Central Europe) - tak nebude poznať kód pre Ž, ale bude len toto ˇZ

Problém vyřešen. Měl jsem nainstalované obě jazykové sady, ale cz nebyla primární. Po změně již funguje. Dík

Milý Davide. je to ganz-egál. V obou tebou zmíněných "rozestaveních" klávesnice lze "Ž" napsat. Hoch klidně mohl mít zavirovaný, ale spíš "rozesr..." OS.