» Poradna » Notebooky

Neskutečný pokles fps

Zdravím Chtěl bych se zeptat, jak je možné, že na tomto notebooku je tak ohromně velký pokles fps např ve hře league of legends.. Ano, vím že toto není herní notebook, ale když byl nový, před 2 lety všechno jelo naprosto svižně, i výše zmiňovaná hra jela opravdu naprosto krásně bez jakéhokoliv poklesu fps, nyní je práce na něm utrpení.. Když už si chci jednou za čas zahrát, fps spadnou na 10-20.. Nehratelne.. Před nedávnem jsem udělal formát celého ntb, rozděleni disku a následně nahrání nového OS, ovladače na grafiku jsou aktuální a mě už nenapadá, proč je to tak pomalé a nezvládá to hru, kterou před rokem tento ntb zvládal levou zadní.. Přikládám screenshot s hw specs.. http://imageshack.cz/image/UCtDěkuji za přečtení a veškeré rady

Odpovědi na otázku

"ovladače na grafiku jsou aktuální a mě už nenapadá, proč je to tak pomalé a nezvládá to hru, kterou před rokem tento ntb zvládal levou zadní.."Zkusil bych starsi ovladace. Potom jeste mohlo dojit k updatu hry a jeji naroky sly nahoru. Na skodu by nebylo ani rozsirit pamet na alespon 8GB.

Súhlasím LoL je stále vo vývoji a pridáva sa nový obsah čiže ak sa hra aj nezlepší na pohľad graficky je možné, že má vyššie požiadavky na RAM, ale s istotou to povedať nemôžeme. Nebolo by možno na škodu napísať aké máš pri hraní teploty procesora, základnej dosky a grafickej karty samozrejme najlepšie pri dlhodobejšej záťaži. Nakoniec ešte otázka keďže sa jedná o notebook nemáš nastavený šetriaci režim pri napájaní? Už som sa s tým párkrát stretol