» Poradna » Web a internet

Neseriózní praktiky na seznamu.cz při založení e-mailu u nich.

To že e-maily na seznamu.cz jsou proslulé, že vám do nich chodí tuny spamu je známé. Teď propagovali založit si mail s koncovkou @post.cz, tím že je tato doména ještě značně neobsazená. Tak jsem to zkusil, stačilo mi jenom pouhé křestní jméno@post.cz a radoval jsem se jaká mám pěkný mail. Samozřejmě při založení jsem dbal na to, aby mi nechodily žádné marketingové zprávy v jejich nabídce. Nově založený mail, jsem vůbec nikomu nesdělil, nikde jsem ho nepoužil, nezveřejnil, v adresáři nebyly žádné další kontakty, mailovou schránku jsem opatřil silným 27 místným heslem. Chtěl jsem si ho nechat pro budoucí použití. Za 14 dní jsem do něj vstoupil, abych svojí schránku zkontroloval. Jaké ale bylo mo zděšení !! Ve schránce bylo nějakých 12 spamů, i když jsem tento mail nikdy nepoužil, nikdy nezveřejnil !! Vrcholem všeho byly 4 spamy OD NEZNÁMÉHO ADRESÁTÁ, KTERÝ SE MASKOVAL JAKO ODESÍLATEL MÝM NOVĚ ZALOŽENÝM MAILEM !!! Co se vlastně stalo, kdo to vyslídil ? Kreténi na seznamu to snad dělají schválně, oni jediní o tom mém novém mailu věděli ! Maskovat spam mým jménem .to mě dorazilo ! Se seznamem končím !!

Odpovědi na otázku

Jo proto je lepši udělat si email u Google

No, s těma by si pomohl teda

Jo já mam email u Googlu a nechodí mi žadný SPAMy atd.... takže pohoda

To si jenom myslíš že je to pohoda .... Zjisti si nějaká fakta o tom jak Google zachází s daty a ona Tě sranda přejde

To by mě zajímalo o čem mluvíš?

Mě by spíše zajímalo, jak je možné, že o tom jak se Google chová ještě dneska někdo neví. Přečti si jejich podmínky pro užívání jejich služek a pochopíš to

Jenže o tobě uchovávají vše co jsi kdy tam uložil. Smažeš něco v profilu, třeba jen fotku a myslíš není. Za rok to na tebe vyskočí. Tam tě sledují i v pohybu na youtube

Vemeš 100 nejpoužívanějších českých jmen, přidáš za to seznam, atlas, centrum, post, email atd. a pošleš email na všechny takto vygenerované emailové adresy. Bum a máš email, ani ho nemusíš nikomu dávat

Takže chyba byla dávat do názvu e-mailu jen moje křestní jméno, navíc celkem frekventované ? Takže radíte za jméno ještě něco dát, třeba čísla ?

Nene, chyba byla skutečně používat email na seznamu. To nikam nevede.Dřív jsem doporučoval gmail.com, teď doporučuji outlook.cz

Ale prd, co to má společného se Seznamem? Já mám několik schránek u různých poskytovatelů a nejmíň spamu mi chodí právě na seznam, protože ho používám čistě pro soukromou komunikaci. A asi mám štěstí na známé, kteří nemají PC prolezlý trojanama, kteří sbírají mailové adresy. Takže výskyt spamu rozhodně není vlastností seznamu, ale chováním uživatele a lidí, kteří mají danou mailovou adresu k dispozici. Jinak co se týče antispamu, tak ten má jednoznačně nejlepší google, protože má k tomu největší vzorek dat.

To je zase nesmysl, co?

Mozna nejake breberky, ktere ti poletujou v PC?

No, nevím ... Mám e-mail na seznamu pátý rok a žádný spam. Adresa složená z příjmení a jména - příjmení velmi málo frekventované, možná proto.

Jestli máš i facebook,nebo badoo tak se nediv, vše je propojené. Mám u seznamu 7lrt email. adresu do mobilu, do loni byl klid. Letos plno spamů od viagry po vložky a krom toho maily, které byly poslané jako od mě známé osoby, která o ničem nevěděla. Byla vyvalená když jsem ji asi na třetí mailu vynadal jestli není ožralá či nafetovaná, že mi píše takové kraviny. Bylo to ve volný.cz. Třeba v Tiscali mi spamy nechodí, ale dokázali mi zrušit adresu za necelý půlrok (i s emaily v ní) a když jsem se přihlásil svým jménem a heslem, byl jsem přivítán jako v novém emailu.

Je to prostě freemail - nic negarantuje a prodává databáze adres pro účely reklamy, ani bych se nedivil, kdyby to měl přímo v podmínkách, se kterými při zakládání musíš souhlasit (přiznám se, že jsem je v životě nečetl)

Také nečtu, mnoho toho všude.

No tady to bude složitější. Mám mail jak na @seznam.cz tak i starý post.cz. Na seznamu fakt pohoda (tam mi to spamuje jen zaměstnavatel ), ale u postu mám standartní spamy a taky vypadají jako bych si je posílal sám! Kontakt na seznam jsem nenašel, chtěl jsem taky znát vysvětlení. Takže celý Seznam email bych zase neodsuzoval, protože něco někde funguje jak má a někde zase ne.

Že by nebyl kontakt na seznamhttp://onas.seznam.cz/cz/kontakty.html

Že by nebyl netvrdím, jen někdy něco najít co je přímo na očích je někdy fuška :DDíky za kontakt, já se jich na to tedy zeptám.

Adresa se sejde i mě, neb pořád dělají nějaké změny. Co bylo před půl rokem není (např zjednodušili zrušení emailové adresy) a jeden si není jist při potížích, zda je chyba v PC, mezi nim a židlí, nebo zrovna třeba v Seznamu změna. Ještě před týdnem fungovalo, když naskakuji při zadání písmene do adresy(nová zpráva) že šlo nežádoucí adresy smazat najetím na nežádoucí text a poté stisknout SHIFT a DELETE. Žel, nejde mi to

I e-mail, který ty nikam nedáváš a nikde ho nesděluješ, si v brzkém čase roboti najdou, tomu se prostě nevyhneš. Klíčové je, jak poskytovatel tvé mailové schránky umí odfiltrovávat spam. Gmail to umí naprosto dokonale, Seznam je v tomhle ohledu totální lama (to není reklama na nového mobilního operátora, to je čistě zoologické označení).

S tím nic nenaděláš. A nelze takto odsuzovat Seznam. Takto prostě spamoví roboti funguji. Prostě si vezmou nějakou doménu @post.cz a vygeneruji si nějaký seznam. A na takto náhodně vygenerované adresy odešlou spam. A je úplně jedno, zda adresa existuje nebo neexistuje, nebo je někde či není zveřejněna. Že se na tvůj skrytý email dostaly spamy je pouhá náhoda. Tvá emailová adresa se dostala do náhodně vygenerovaného seznamu.Vliv na to samozřejmě má i samotný pošťák, kde záleží jak moc dokáže tyto spamové roboty detekovat a odfiltrovat. Seznam.cz nemá takové detekční prostředky jako třeba Gmail, proto se více u něj zobrazují spamy.Jinak email jako takový má už hodně zastaralý formát, který je i snadno zneužitelný. Proto není problém zamaskovat odesilatele. Odesílatel je v něm pouze textová hodnota, která nevypovídá nic o skutečném odesilateli. Takže může nabývat prakticky jakékoli hodnoty. Tedy i samotného adresáta. Klidně si to můžeš vyzkoušet i ty sám. Stačí do pole Od(From) zadat jakýkoli email.

Brečíš sice pěkně, ale na špatném hrobu. Když se ti to nelíbí tak to nepoužívej.

V Seznamu lze nastesti ve filtrech nastavit pravidlo - co neni v kontaktech presunout do spamu/smazat - a je pokoj. Na Centrum jsem tuto moznost nenasel.

Jistě, ale to je přece dřina, nastavit službu, nebo se na to nastavení alespoň podívat. Jednodušší je napsat ze služba stoji za hov*o, protože není vše nastaveno v defaultu ....

Něco tam - centrum mail- bude v zabezpečení. Viz copyAntiSpam dokáže vaši schránku automaticky chránit před nevyžádanou poštou (spamem).AntiSpam je nyní aktivní. Chcete jej deaktivovat

Jaký copy?

Zkopíroval jsem text v zabezpečení v emailové schránce Centrum.Reagoval jsem tímto na jiného zde, který uvedl, že v Centrum to co v seznamu nenašel. Chce to číst na co jsem reagoval (čímž jsem de facto informoval, kde je možné hledat zabezpečení proti spamu)

Dík za info, asi jim to funguje, spamu na centrum chodi minimum.

nemyslím že seznam maily přímo prodává, prostě tě někde vyhmátli z trojana nebo vytipovali.V tom bych neviděl problém, dřív nebo později se to stane všem, a do pole odesílatel si mužeš prakticky napsat co chceš klidně i příjemce. Nejduležitější jak to dokáže filtrovat spam. Proto si stahuju seznam a jiné emaily na gmail kde ten mail nepoužívám na nic jiného než na spamfiltr, a to docela učinny.

Nez rozesmejete celou administracni partu seznamu, doporucim nastudovat si pojem directory harvesting...

Moje zkušenost.1. @post.cz - není nový jak bylo "medializováno", jen opětně po několika letech zpřístupnili registrace pod majitelem Seznam-u. 2. Použij filtry, na vlastní jméno fungují a ihned jsou spláchnuty. Jen škoda, že spam zasírá kapacitu přenosových linek. Dle nějakých statistik jde o hodně desítek procent celosvětově.3. Je to zadara a tak je skutečností, že reklamní spam SEZNAMu neodfiltruješ. Myslím, že se jedná tak o dva až 5 denně. Možná to mají někde "utopené" v ujednáních.

@post.cz je u Seznamu hodně dlouhou dobu. Navíc post.cz je tuším nejstarší freemailová doména v Česku. Krátce po něm pak doména email.cz. Jen pak už nezvládli vlastní provoz a byly převedeny k Seznam.cz. Ostatně doposud vlastním email na doméně email.cz, který byl ještě provozován samostatně (mimo Seznam) a jak koukám do schránky, tak nejstarší dochovaný email je z roku 2000 Seznam.cz asi zřejmě provedl velkou očistu a tím de facto uvolnil lukrativní varianty, které byly dosud blokovány nebo využívány.

Navíc maily na google chodí ihned, na seznam tak 2minuty+.Pochlub se co to bylo za spam a reklamy na co, ať víme, čemu se vyhnout.PS: připomínám redakci ,aby smazala PF 1.1.2014!

A co upřesnit o jaký tarif jde na té nové SIM kartě ?

Co to meleš?

Název toho spolku je příliš jemný.