Nesedia čísla strán na PocketBook-u pri čítaní ePub

Zdravím,na PocketBook Basic Touch mi pri čítaní nejak nepasujú čísla strán, často mi pri dvoch stranách zobrazí to isté číslo...? Je to iba pri ePub, tým že nejak prerovnáva (HTML) obsah?

Odpovědi na otázku

jaký čísla stran? To co ukazuje čtečka, nebo máš nějaká čísla přímo v knize? Ono musíš brát v potaz, že snad krom PDF u všech formátů provádí čtečka zobrazení textu v závislosti na nastaveném typu písma, řádkování a velikosti displeje...

No, to dělá. V textu toho souboru je někdy nějaký údaj o straně, na které se nacházíš, předpokládám, že to je nějaký zbytek po původní typografii pro tisk. Jenže na stránku čtečky se vejde méně, než na stránku tištěnou, takže jseš na té jedné "stránce" déle a musíš několikrát přeskočit. U některých souborů to není a pak si to čtečka počítá sama. Když pak zmenšuješ písmo, je vidět, jak se snižuje celkový počet stránek dokumentu, to má logiku. Osobně se řídím raději pozicí vyjádřenou v % .

Čtěte legální e-booky namísto nějakých warez paskvilů a nějaká čísla stránek nemusíte řešit. Normální ebook nemá čísla stran, protože celý e-book je jedna dlouhá nekonečná stránka nebo některé čtečky zobrazí „virtuální“ čísla stránek protože si to nějak „pro sebe“ přepočítává.Ebook není totožný s papírovou knihou, vždyť mají i rozdílná ISBN.

"warez paskvily" to právě nemívají, tam je opravdu většinou jen prostý text a naprosto minimální formátování a tyhle informace v souboru zkrátka nejsou. Tyhle kouzla s formátováním, různými písmy a podobně bývají naopak častěji u kupovaných titulů.

navíc bych řekl, že třeba z českých ebooků tak 2/3 nejdou legálně sehnat, protože elektronicky nikdy nevyšly...

To mi musíš vysvětlit. On může ebook vyjít i jinak než elektronicky? xD

nojo, chybička se vloudila, myslel jsem samozřejmě knihy obecně

Má svoje vlastné vytvorené ePubs, mimochodom len samá poézia.Na PC v známych čítačkách vše OK.Ale na PB mi odčísluje na ďalšiu stránku až po niekoľkých klikoch ďalej.Akokeby mal nejaké väčšie virtuálne stránky, či možná podľa množstva textu... neviem u poézie sú riadky dosť krátke.

Otevírám znovu toto téma..Přesně to se mi taky děje. U mnoha epub na pocketbooku (626 LUX2). Navíc zobrazovaný počet stránek je cca poloviční oproti skutečnému (po převodu do jiného formátu už počet stran odpovídá)Nikdo neví, proč to tak je a co s tím (abych nemusel konvertit do jiného formátu)

nikdo nic neví? i internet se tváří, že je vše OK.. ale není