» Poradna » Notebooky

Neschopnost ovládat myš

Ráda bych se zeptala, co mám dělat. Musela jsem koupit novou nabíječku, protože originální se mi rozbila. Po zapojení nelze ovládat myš. Když nabíječku vypojím je vše v pořádku. Pomůže mi koupit myš a v době nabíjení pracovat s myší a ne na touchpadu? Nechce se mi kupovat další nabíječka, bojím se aby to nebylo stejné.

Odpovědi na otázku

A typ notebooku (tipuju, že jde o notebook) je tajný? Ten adaptér byla nějaká čína nebo origo?

Notebook je Asus X550C a nabíječka není originální, nesehnala jsem ji.

zkus si půjčit jinou myš. Ta stávající je kabelová nebo bezdrátová? Co je zač ta myš?

Špatně jsem to napsala, zatím žádnou myš nemám, kurzor ovládám touchpadem a chci vědět jestli se to zlepší, když si koupím myš.

To ti takhle na dálku nikdo neřekne. Nemůžeš si nějakou myš půjčit od známé, příbuzného, nebo třeba z práce a vyzkoušet to?Taky může být vadná ta nabíječka - pokud ano, tak se dá reklamovat.

Děkuji za radu, myš si půjčím a kdyžtak budu reklamovat.

Takže ty žádnou myš nemáš a ptáš se, že po zapojení nelze ovládat myš. Navštiv nejbližšího psychiatra.

S největší pravděpodobností nabořený ovladač touchpadu. Přeinstalovat. Souvislost s nabíječkou je dost podivná. Ale u NB je možné skoro všechno.

už jsem zažil, že šuntské čínské noname usb nabíječky způsobovaly u telefonu náhodné otvírání aplikací a další artefakty, tak je klidně možné, že blbě udělaný notebook adaptér nějak prasí touchpad.

Touchpad reaguje na slabé změny elektrického pole způsobené prstem poblíž a k funkci tudíž potřebuje dobrý zdroj. Stejné problémy způsobují nekvalitní nabíječky a počítačové zdroje i připojeným telefonům, jak už psal Wintermute.Rozhodně bych koupil originální nabíječku.

Takže ne že ti nejde ovládat myš, ale nejde ti ovládat kurzor. Myš ani nemáš, tak ti nemlže nejít ovládat. A tohle s tím adaptérem souviset nebude. Jak se to projevuje? Kurzor se vůbec nehýbe, nebo se pohybuje nějak trhavě...? Problém bude v tom touchpadu, může být nadný p HW stránce, může mít nabořené ovladače...ale může být problém i v prstech. Mokré, nebo i mírně zpocené nebo špinavé prsty na (některých) touchpadech špatně fungují....externí myš by moha pomoct.