» Poradna » Mobily

Nerozebíratelný telefon

Dobrý den,měla bych takový zvláštní dotaz. V této recenzi jsem narazila na pojem "nerozebíratelný telefon". https://www.youtube.com/watch Týká se to konkrétně Sony. Všechny mají podobný vzhled i konstrukci.Ráda bych věděla co to přesně znamená. Chápu, že sama si ho nijak nerozeberu. Ale je to tak, že i v servisu nebudou moci ho rozebrat? Možná se to někomu bude zdát jako blbý dotaz, ale nejsem znalec. Bohužel. Díky moc všem za rady.

Odpovědi na otázku

Zo zadu je na Xperiach nalepené sklo, po odlepení skla je prístup k šróbom, takže telefóny sú rozoberatelné

Takže kvůli výměně baterie vždy do servisu?

Ano. Tedy lze to i doma, ale je to náročnější a hrozí poškození.viz.https://www.youtube.com/watch

V podstatě je to tak lepší. U nových telefonů se prostě nečeká že si s sebou bude uživatel nosit dvě baterie a v případě potřeby je přehodí jako u starších modelů. Díky tomu mají nové modely odolnější a přitom menší konstrukci.

osobně to u telefonů co nejsou voděodolné beru jako velkou nevýhodu - když telefon poliješ nebo tak, tak u jiného telefonu do 10 vteřin vytáhneš baterku a provedeš úkony k zabránění oxidace a zničení elektroniky.Pokud baterku umí vyndat jen servis, tak telefon můžeš vyhodit rovnou, protože než to tam dostaneš, tak ti kapalina zkratuje baterku proti elektronice a totálně se to celé vyžere...Navíc vyndání baterie je na 100% fungující způsob vypnutí / resetu, když selže vše ostatní.Nějaké přehazování více baterek mne fakt nebere - jsou tu powerbanky, abych si nemusel ničit kryt.

Je myšleno uživatelsky nerozebíratelný. Např. pro výměnu baterie musí do servisu.

nemusí, ale přijde se o záruku

Ano, ale uživatelsky rozbíratelný není a taktéž to není jednoduché.

OKJak který, některé mají baterku přelepenou a při tom je lehce vyměnitelná. Ve videjku, jo do toho jít je riziko