» Poradna » Programy

Nero zničehonic přestal vypalovat - chyba reset occured

Ahoj,mám problém s Nerem, verze 6606. Vypálil jsem hudební CD (jako ostatně už mnohokrát) a při vložení dalšího CD, na které jsem chtěl zas pálit něco dalšího, vyhodil nero chybu při 5% - Reset Occured. Na CD se ještě nestihlo nic vypálit, takže se nezničilo. Bylo mi to divné, tak jsem začal pátrat a experimentovat. Projel jsem všechna možná fóra na netu, ale i když jsem narazil na stejný popsaný problém, tak žádné řešení jsem nenalezl. Zvláštní je, že Nero vypálí cokoliv jiného (DVD movie, DVD iso, CD iso, image..), ale nevypálí pouze hudební CD, a to ve formátu Disc-at-once (DAO). Možnost Track-at-once (TAO) funguje, ale ta je podstatně pomalejší, tak bych to chtěl vyřešit, aby to šlo i na DAO, jako předtím. Kupř. CD iso ve formátu DAO vypálit lze.Zkusil jsem ještě stáhnout software CDBurnerXP Pro, abych to vyzkoušel. Ten mi hned při pokusu vypálit hudební CD přes DAO nebo SAO (session at once) zahlásil, že moje mechanika DAO nepodporuje, abych použil TAO. Takže pak už jsem ani nestahoval žádné jiné programy, ani novou verzi Nero, myslím, že bych si nepomohl.Zkusil jsem tedy kouknout do Správce zařízení ve Windows, jestli je nastaveno DMA, všechno vypadalo OK, přesto jsem odebral v řadičích IDE ATA/ATAPI kanál, na kterém byla mechanika, restartoval jsem, Windows si to znovu obnovil, ale přesto to pořád nefunguje.Nezkoušel jsem jen hledat a upgradovat firmware v mechanice, protože je mi divné, že bez toho, aniž bych něco instaloval/měnil, jsem vypálil 1 CDčko přes DAO v pohodě a vzápětí druhé již neprošlo.Mohl byste mi prosím někdo pomoci s vyřešením tohoto problému? PC mám v práci a potřebuji s ním neustále pracovat, tj. nemám čas na kompletní přeinstalaci systému a ani se mi do toho samozřejmě přiliš nechce (jenom kvůli tomuhle). Konfigurace WinXP SP2, PIV 3 GHz, 1GB RAM, mechanika Phillips (přesný typ teď nevím, píšu to teď z domova, kdyžtak doplním v případě potřeby z práce).Díky za každý nápad. Kikoo

Odpovědi na otázku

Žádné řešení? Poraďte, prosím prosím Ta mechanika je Phillips DVD+-RW DVD8631.