» Poradna » Programy

Neřešitelný problém ve Wordu 2007

Hezký večer,píšu absolventskou práci a mám neřešitelný problém s Wordem 2007. Používám šablonu, kterou naše škola vytvořila, kde je přednastavená titulní strana, zarovnání do bloku, písmo a taky druhy nadpisů, které pak vytvoří obsah.Tak jsem psala, vše bylo ok, poté jsem chtěla pozměnit nějaké předcházející části, trochu se mi to rozhodilo, tak jsem použila konec stránky apod. Problém nastal až na konci textu. Když chci další odstavec a stisknu enter, opticky se napíše jen mezera. Když po "mezeře" začnu psát, text už je na dalším odstavci, ale řádek textu zarovnaný do bloku, kde jsou třeba jen tři slova, se roztáhne na velikost celého řádku s ohromnými mezerami. Opravdu jsem už zoufalá, nemůžu takhle psát dál a blíží se datum odevzdání Prosím, pomozte.Amellie.

Odpovědi na otázku

ale řádek textu zarovnaný do bloku, kde jsou třeba jen tři slova, se roztáhne na velikost celého řádku s ohromnými mezerami. ---A co má jako dělat, když je zarovnaný do bloku?Odstraňte ten Enter.A toto má absolvovat ...

pokud si vzpomínám, ta Word měl jednu nectnost a to, že velmi snadno vytvářel nové "styly" a dělal v tom bordel. Osobně píšu v LibreOffice, tak neporadím...

Musíš si skopírovať iba hlavičku do vlastnej šablony *.dotm, Normal.dotm. Výber textu: ctrl+a nasleduje ctrl+c ; vložiť ctrl+v Cesta: C:\Users\Amellie\AppData\Roaming\Microsoft\Šablóny\*.dotm ; prípadne prípona *.dot.Dôvod je ten, že predvolená šablona zo školy má vlastné formátovanie (Boh vie aké), ktoré ti prepisovaním textu robí problém s odskokmi. Mala si formátovanie školskej šablony pred zapisovaním textu zrušiť.

Problém samozřejmě řešitelný je, na dálku ti ale nikdo nepomůže, když dokument nevidí. Je potřeba zkontrolovat formátování a styly a najít, kde jsi šablonu porušila nebo z ní vypadla.