» Poradna » Počítačové sítě

Nereálné barvy při propojení PC a TV

Prosím o radu. Mám televizor LCD Sharp 42SB55E, který jsem propojil s notebookem HP nx 7400 pomocí kabele RGB a kabelem s jackem na zvuk (podle manuálu TV). Vše funguje až na to že bílý podklad překrývá nádech fialové a tudíž, když pustím internet, DVD nebo televizní přenos přes počítač, tak nejsou v TV reálné barvy (stejně jako bych dal před obrazovku fialovou slídu). Zkoušel jsem to v počítači nastavit pomocí vlastností grafiky ale bezvýsledně. Prosím o radu jak to nastavit. Děkuji.

Odpovědi na otázku

A je ten kabel urcite v poradku?

Díky za reakci. Kabel jsem zakoupil nový.

To s tim nadechem do fialova vypada, ze do TV nedotecou vsechny slozky RGB tak jak maji...tezko rict, kde by mohl byt problem.Jedine vyzkouset pripojit NB napr. k monitoru, a k TV pripojit jiny pocitac, aby se vyloucily vadne konektory na obou zarizenich...

Zkus nastavit ICM profil na PAL.

este skus pozriet ci mas vsetky koncovky v spravnych otvoroch, pokial ich nespravne zapojis moze vzniknut presne hentaky efekt

Zapojené je vše dobře, jedná se o stíněný kabel. Zkoušel s ním i hýbat, ale žádná reakce. Chtěl jsem kabel vyměnit, ale v mým městě jej nemají, abych vyzkoušel že skutečně se jedná o vadu kabelu. Já kabel kupoval jinde.

Nemas nahodou navolene nevhodne *.icm profily ?

Díky za odpovědi nechal jsem kabel zkontrolovat výsledek budu mít někdy příští týden. Tak uvidím, ale byl bych rád za radu za cojsou icm profily a jak je opravím. Děkuji.

ICM (ICC) je akasi korekcna tabulka pre Správu farieb. viac :

www.colormanagement.sk ...
en.wikipedia.org ...

podporuje vôbec výstup z notebooku,resp.jeho grafika RGB ? Podla farebného skreslenia to skôr vyzerá,že je výstup RAW/YUV a treba to zapojiť len cez composite alebo s-vhs vstup do tv,nie cez RGB konektory

Nastav si v ovladacoch grafiky ze chces RGB vystup a nie YUV vystup. Alebo v TV si prepni RGB/YUV, ked sa to na tvojej TV da prepnut.

Děkuji všem za názory. Vyreklamoval jsem kabel a je již vše v naprostém pořádku.