» Poradna » Počítačové sítě

Nepřístupnost sdílených složek ve WIN10

Mám nějakou dobu vytvořenou podnikovou síť. Jeden stolní PC s WIN7, kde jsou dvě složky sdílené. Ostatní notebooky se pře router (WIFI/kabel) dostávají do těchto složek. Všechny počítače mají WIN7. Nyní jsem d sítě připojil další notebook s WIN10. Obě sdílené složky na serveru vidí, ale pokud se do nich potřebuji dostat, tak to chce přihlášení - jméno a heslo. Nevím o tom, že by jsem něco někde nastavoval. Takže vlastně nevím co to po mě chce.Díky za radu

Odpovědi na otázku

V možnostech sdílení vypni přihlašování heslem. Potom ještě musíš nastavit přístupová práva u sdílených složek, aby tam šlo zapisovat.

Předpokládám, že na počítači, který slouží jako server, nemáš založeného uživatele se stejným jménem + heslem jako na W10. Kdybys ho tam založil, tak to žádné heslo po tobě chtít nebude, přihlášení proběhne automaticky, samozřejmě za předpokladu, že daný uživatel bude mít práva čtení / zápisu v daných složkách.P.S.: když jsi doteď žádné uživatele/hesla na serveru nenastavoval, nevytvořil jsi tu "podnikovou síť" pomocí domácí skupiny? Ta byla z Windows 10 z bezpečnostních důvodů odebrána.

Děkuji za rady.Za pomoci kombinace rad od obou rádců jsem to dal dokupy. Je to tam trochu schované to povolení přístupu, ale nakonce to funguje.Ještě jednou dík