» Poradna » Programy

Nepřístupná složka

Dobrý den,  mám následující problém na mém stroji s Win XP pro. Po kolizi jedné aplikace (encykopedie) se restartoval počítač a nešel už spustit systém. (Stále se restartoval). Připojil jsem jiný disk a nainstaloval na něj stejný systém a původní disk připojil jako slave. Vše funguje, jen několikrát u toho původního disku nastává při startu kontrola konzistence. Z původního disku mohu číst a pracovat s daty, která se všechna jeví jako neporušená. Jen se nemohu dostat ke své původní složce Dokumenty. Systémová hláška říká, že složka není přístupná - přístup byl odepřen. Je to jen z tohoto - původně administrátorského účtu. Dokumenty ostatních uživatelů otevírat mohu... Nyní mám také přístup jako administrátor. Za veškeré rady velmi děkuji.  Gustav Novotný

Odpovědi na otázku

zajdi si na nejaky skoleni. kdyz nezvladas windows, tak co potom linux?

Pokud byla slozka oznacena jako soukroma, ma k ni pristup pouze ten byvaly konkretni uzivatel. Coz ale nebrani adminovi, aby prebral vlastnictvi slozky a nanastavil si pristup i pro sebe.1. zrusit zjednodusene sdileni ve vlastnostech slozky2. prava mys na slozce/sdileni a zabezpeceni / upresnitDruhou moznosti je, ze byla slozka sifrovana. V tom pripade, pokud sis nevyexportoval certifikat, muzes slozku s klidnym svedomim smazat.

Obavam se, že jsem spravne neformuloval ci nedoplnil puvodni dotaz. Nejsem zacatecnik a vyse uvedena reseni mne samozrejme napadla jako prvni, ale slozka jiste nebyla ani komprimovana, ani zasifrovana. Chtel jsem spise poradit, zda neznate nejakou utilitu pro praci s diskem, ktera by mi pomohla. Pripominam, ze mam puvodni celou instalaci windows stale na puvodnim disku, jen jaksi nejde nabootovat.

Mám úplně stejný problém, měl jsem složku dokumenty změněnou z Documents and Settings/.... na jiný disk, kde se jmenovala Dokumenty. Původní disk s OS jsem zformátoval a nainstaloval znova winows. Nyní ke složce Dokumenty přístup nemám. Nebyla šifrovaná ani komprimovaná. Disk má NTFS. V nastavení sdílení a zabezpečení nejde dělat nic. Fakt tady nikdo neví jak na to?

skus skonvertit na FATku

Hezký večer,možná že to nepomůže, ale co tak spustit managera pod účtem SYSTEM. Stačí se přihlásit jako administrator a do příkazového řádku zadat např. {at 21:28 /inter "C:\totalcmd6\TOTALCMD.EXE"} samozřejme bez složených závorek.Jednotlivé položky:at - příkaz na založení naplánované úlohy21:28 je zadaný čas v budoucnu (např. když je teď 21:27, tak zadám 21:28, nebo 21:29 ...)/inter - přepínač příkazu"C:\totalcmd6\TOTALCMD.EXE" - cesta ke spouštěnému programuPokud takto spustíte např. regedit, pak se dostanete i do kíčů, které i pro administrátora jsou tabu. Manager kupříkladu klidně otevře složky, které i pro administrátora jsou tabu.ALE POZOR, V TOMTO "ÚČTU" MÁTE PRÁVA SYSTÉMU, DOPORUČUJI OBEZŘETNOST A ZODPOVĚDNOST !!!

Zkus si sehnat R - Studio (existují různé verze: NTFS, FAT, NET), dokáže vyhrabat (já posledně zachránil vše, celých 66 GB dat) data i z havarovaného disku, smazané data (ale pozor, nepřepsané), nebo po řádění viru. Je to ten nej program z této oblasti ... ale neexistuje ve zkušební verzi (shareware).