» Poradna » Mobily

Nepříjemný rušivý zvuk ve zvuku

Ahoj.Mám na počítači napojené reprobedny 5.1 geniuse a nedávno se mi naskytl problém se zvukem.Nevím čím to je,ale zdá se, jakoby byl něčím rušený,mám podezření u zdroje,ale nejsem si jist.Stalo se to bez nějakého předešlého zásahu.Zvuk hraje ze zdroje ,ale je slyšet nepříjemný brum,hlavně u wooferu to moc hlučí,jako by snad špatné stínění nebo kostra,ale říkám,nic jsem stim nedělal.tak jsem se už zkoušel poohlížet po nějakém odrušovacím členu na zásuvku síťovou 230V.Máte někdo zkušenost jak odstranit závadu? Předem děkuji.pepé

Odpovědi na otázku

Prostě neduhy takových beden, kolikrát já tu varoval, nic pod 2,5 - 4,5 kKč nekupovat, k PC je to přijatelná cena.

Nejsem vášnivý audiofil,mě ty bedny vyhovují jako k počítači.

Cena nerozhoduje o této věci, ne v této cenové kategorii, ale o provedení zdroje, reproduktoru, kvalitě zpracování. Pro "netopýra" není nic pod 20 kKč (co, pod 40 kKč), a ještě to není ono. Bavíme se o stereu, žádné 5.1, a já bych ti dokonce doporučil dobré bedny, normální stereo za slušnou cenu, určitě by ti chodily roky, takové ty "krabičky" 5.1, 7.1 to nemá žádnou výdrž, máš-li záruku určitě reklamuj.

Já ty bedny mám už snad 5 let,tehdá stály 4500kč,a zdroj mám nový,konkrétně nedávno sem měnil trafo ,nechal jsme si vyrobit kvalitní výkonější toroid a vše bylo OK až nyní :( .Jinak jsem take vyznavač spíš sterea a taky je tak využívám.tenkrát to bylo koupě ze zajímavosti.

Tak je buď čas na nové, nebo se v tom budeš muset vrtat. No, ať ti to dopadne, ti přeji.

A o jakém doporučení tvojého toho sterea se bavíme ? :)

To už je mimo tvůj dosah, věž Technics.

zbytečně to hrotíš. Jednak bohužel neplatí úměra mezi cenou a kvalitou, navíc každý má jiné nároky. A upřímně řečeno - na bedny Genius se nenadává kvůli mizerné kvalitě - naopak se většinou píše, že hrají fakt dobře (myslím ty jejich 2.1 a 5.1 sady). Nadává se na ty jejich nedodělky a mizernou kvalitu některých konkrétních použitých součástek. Prostě systém "dodělej si sám". Ale kvalita zvuku je hlavně daná konstrukcí bedýnky a použitými repráky, s čímž problém nebývá.Musíme pochopitelně vzít v potaz velikost těch bedýnek a kvalitu posuzovat v rámci dané kategorie. Já si taky nebudu do malé cimry pořizovat velké bedny - jednak by mi překážely, nevyužil bych jejich výkonový potenciál a v neposlední řadě by byly dražší. Takže si radši koupím nějaké 2.1 PC bedny do 3 tisíc a budu spokojený.Jo a na hifi zvuk nepotřebuješ mít věž Technics - při vhodném výběru ti mnohem lepší zvuk poskytne bazarový zesilovač Tesla + velké reprobedny stejné značky (nebo Videoton) - vše socialistická výroba, cenově někde jinde.

Já se o ceně vůbec nebavím. Mimo dosah znamená, že zařízení Technics (exDivizePanasonic) již není v prodeji.

To bude najskor v elektronike tych reprakov, pokial to na sluchadla hra normalne.

jo,sluchatka jedou v pohodě,určitě je chyba někde v elektronice,ale kde přesně :)

čauky,problém s Geniusem je ten, že u mnohých modelů mívají drobné mouchy. Doporučuju se podívat na CZC.cz, jestli tam maj stejný model a pokud ano, tak nakoukni do diskuze.Pamatuju si, že už jsem někde narazil na diskuzi, kde psali, že model XYZ je sice fajn, ale má tam slabý nebo nekvalitní kondenzátor nebo jinou součástku, která prostě po čase odejde. Stačí ale, aby to nějaký šikovný bastlíř vyměnil (součástka třeba stojí dvacku, přeletované je to za minutku), tak repráky klidně vydrží hrát dalších několik let.Tak zkus pohledat, třeba se ti podaří zjistit, kde by mohl být problém.

Díky AI Wintermute ,určitě nahlédnu.Sám jsem elektroník,s výměnou bych si poradil,spíše radši pohledám někde na fóru než se v tom hrabat a hledat třeba i dlouze chybu :)

Hledání se tak jako tak nevyhneš. Soustředil bych se ale především na usměrňovač a filtrační kondenzátory. A elektrolyty bych raději vyměnil preventivně všechny.