» Poradna » Ostatní

Nepřesunutelné soubory na disku!

Zdravím,

lidi, dělal jsem defragmentaci disku před chvílí a koukám, že mi to našlo obrovský kus "nepřesunutelných soubor" ( zeleň jak p*ase ).

Je možný, že rpávě kvůli tomuto může být počítač zabržděný, popřípadě jak soubory z toho počítače dostat?

Díky.

Odpovědi na otázku

A jak se to tam jmenuje?

Určitě a v žádném případě to nebrzdí PC. Je to např. soubor pro SWAP

Neni to mozne.
Kdybyste smazal OS, tak uz tam nebudou. :o))))

Nereste to!

Pokud by Vas to skutecne zajimalo, snadno vygooglite, co ze ty soubory jsou. Ale znalost tohoto detailu Vam k nicemu nebude.

Je-li stroj zabrzdeny, hledejte problem jinde. (A neprecenujte vyznam defragmentace.)

Jestli na tom trvá......

forum.zive.cz ...

Odkaz nechodí, HALÓ admine máš práci?
Všeobecná chyba
SQL ERROR [ mysqli ]

Lost connection to MySQL server during query [2013]

Objevila se SQL chyba při generování této stránky. Pokud problém přetrvá, kontaktujte administrátora

TAKŽE ROVNOU

Rád bych věnoval tento thread těm, kteří nemají mnoho zkušeností s tímto OS. Doporučuji vybrat si vždy jednu vychytávku a "klik po kliku" ji napsat. Pro začátek bych vybral například napevno nastavený swapáč.
Co je swapovací soubor a proč se s ním vůbec zabývat?
Swapovací soubor je zvláštní typ souboru (C:\pagefile.sys - nemažte jej, ani by to nešlo Wink ) do kterého si windowsy ukládají části souborů rozpracovaná data atd - podobně jako do operační paměti. V podstatě by se dalo říci, že swapovací soubor (též označený ve WXP jako "virtuální paměť") může do jisté míry suplovat nedostatek operační paměti. V praxi to ale probíhá tak, že operační paměť (RAM) je mnohem rychlejší než tato virtuální paměť vytvořená na harddisku. Proto aby lidé zrychlili práci svého PC kupují větší a větší operační paměť (RAM). Téměř vždy je ale možné nějaké to procentíčko výkonu navíc dosáhnout, pokud si swapovací soubor správně nastavíme. Nejvýhodnější je toto nastavení provést hned po instalaci systému, ale nikdy není pozdě.

Klikněte pravým myšítkem na Tento počítač, vyberte vlastnosti, v kartách zvolte tu s názvem Upřesnit.
Hned první oblast Výkon má u sebe tlačítko Nastavení - po stisknutí vyberte kartu Upřesnit a dole v sekci Virtuální paměť zvolte
Změnit. V originálním nastavení je zaškrtnutá volba - velikost určí systém. Nad ní je zaškrtávátko - velikost určí uživatel - a tam se pustíme do práce. Do dvou políček maximální a minimální velikost souboru vyplníme stejné číslo. Udaná velikost je v MB, doporučená hodnota je 1.5 násobek vaší operační paměti. To je ale různé a u lidí s velkou RAM (512MB, 1GB a vic) bych pro běžné užívání doporučil max. cislo 1000 (odpovídá 1GB). Nic se nestane pokud zadáte větší, pouze Ukázat celý příspěvek

Některý soubory mají pevný místo a nepřesouvají se. Taky mě to dělalo (ve Win 98).

Presneji jedna se o nektere systemove soubory.