Nepovedena aktualizace Biosu

Z duvodu nefunkncniho nastavovani pwm regulovani otacek ventilatoru jsem se rozhodl pro aktualizaci biosu u me desky b450m mortar pomoci m-flash. Pocitac s vypl/zapl a uz zustala cerna obrazovka- zadna aktualizace neprobehla. PC nenacte system ani zadnou spravu biosu. Poradili by jste co s tim?

Odpovědi na otázku

Bohužel ten M-Flash někdy zlobí. Můžeš zkusit najít postupy pro obnovu BIOSu. Mně se to nepodařilo a desku jsem odepsal.

nejdřív zkusit clear CMOS, případně na jiném PC si připravit flashku (formát FAT32) s novým BIOSem (rozbalit a přejmenovat na MSI.ROM) a provést flash znovu. Postup je popsaný v manuálu. btw - tahle deska má diagnostické LED, na čem se to zasekne?

Deska je 3mesice stara tak bych ji pri nejhorsim reklamoval. Nechce se mi ale samozrejme rozebirat cele PC a urcite to nejak musji jit rozchodit. V navodu jsem nasel velice kratkou zminku o clear cmos jumper

Primo z navodu (strana 87):The computer does not boot afterupdating the BIOS- Clear the CMOS.- Use the secondary BIOS to bootup thesystem (Only for motherboard with DualBIOS)

To jsem chtel zkusit ale at koukam v krabici jak koukam,tak nemuzu najit zadnou propojku

JBAT1 je pod druhym PCIe x16 (vlevo dole)

Je ti ale jasné, že reklamace by byl podvod, na který by se ke všemu přišlo? Desku jsi znefunkčnil svou vlastní nevhodnou manipulací a na to se reklamace nevztahuje.

V cem svoji vlastni nevhodnou manipulaci? Postupoval jsem dle navodu a nevim o tom, ze aktualizace BIOSu by dle dle obchodnich podminek vedla ke ztrate zaruky

Jo ja vim kde je, ale prece potrebuji nejakou propojku abych ty piny spojil ne? A tu jsem hledal v krabici a nenasel

Jaj, tak si zajdi do nějakého počítačového bazaru a popros je o jeden jumper… věřím že ho dostaneš zdarma.

Propojky se prodávají všude možně.

Jezismarja tak vyjmu baterii kdyz nemam jumper nebo se bojim provest zkratovani napr. sroubovackem.NEZAPOMENOUT VYPNOUT A ODPOJIT OD NAPAJENI!

Spojuji se vsechny kontakty?

Vzdyt to je zkratovani ne? Je na to vubec propojka treba?

Pokud jsi takový uživatel co hledá jumper k vymazaní BOISu v krabici od MB a skončí na tom že tam není a neporadí si bez něj, tak jsi především vůbec neměl dělat flash BIOSu, protože to tvoje dovednosti prostě neumožňují. Lze tedy předpokládát, že i mrtvá deska po tvém zásahu je jen výsledek tvé blbosti.

zkus nejdřív vyresetovat BIOS jumperem když je zasunutá CMOS baterie ta CR2032 asi tam bude že...když to nepomuže tak vyndej baterku a na desce někde zkratuj napájení - aby se vybili kondenzátory. pak zandej baterku a zkus znova spustit pc, když to nepomuže tak to zkus reklamovat a když to nepomuže a přijdou na to tak je tu poslední možnost, že si musíš nechat přeprogramovat bios v nějaký firmě - ten čip. To se dělá běžně. vyndáš desku z pc a vyndáš CMOS baterku a na flash čip nasadíš tzv overdrive patici a naprogramuješ tam ten starej bios co sis určitě někde zazálohoval ... :)) že .... přeprogramování stojí asi 100-150kč. pokud si matně pamatuju dělal to Micronic Přerov nebo Mite Hradec králové, ale jestli to ještě dělaj to nevim, taky mošná ASICentrum atd... je tu ovšem jedna potíž, že některý paměti flash maj patici typu Ball-grid-array a k pinům čpu se nedostaneš tak v tom případě to bude stát víc, čip se musí odpájet a napájet novej .. otázka je jestli se to finančně vyplatí

jo aý budeš zkratovávat napájení desky tak ta deska musí bejt samozřejmě odpojená od napájecého zdroje a musí z ní bejt všechno vyndaný doporučuju všechny karty a paměti .... procesor nevadí, ten má silnou ochranu..