» Poradna » Počítačové sítě

Nepoužitelný wifi dongle

Ahoj,Koupil jsem si Asus wifi dongle do staršího pc s Vistama. Vždy byl připojen pouze kabelem, teď už ta možnost není, tudíž do něj potřebuju dostat net bezdrátově. Nainstaloval jsem software z přiloženýho CD a navázal spojení s routerem. Tady začínám mít problém, v připojení je sice napsáno, že k routeru jsem se připojil, ale píše to ,,Internetové připojení není k dispozici". V softwarovým rozhraní to píše síla signálu 3-4 čárky z 5ti, lítá kolem -55db, takže tady by neměl být problém. Občas se i stane, že internet běží, ale seznam se načítá třeba 5 minut. Po zapingování na bránu 192.168.0.1 jsou úspěšný asi 2 pokusy z 10, jinak request time out(mám nastavený 4000ms na odezvu), a když už to pingne tak se odezva pohybuje kolem 3500ms. Takže podle mě je problém s propustností. Zkoušel jsem dávat statický IP, vyhradil jsem v routeru přímo adresu podle MACovky, vypnul jsem firewall/antivir, bez výsledku. Nějaký tipy co s tím?

Odpovědi na otázku

Místo většinou prastarého ovladače z CD se podívejte na stránky výrobce a dohledejte poslední (nejaktuálnější) driver. Tím bych začal. A dál bych řešil, jestli máte dobře nastavený zbytek sítě.

Jinak ten signál asi taky žádný zázrak, na druhou stranu mám zkušenost, že na tenhle "čárkový" ukazatel a měření se nedá moc spolehnout, jak u kterého výrobce. Každopádně to by mělo jít celkem snadno ověřit, když přesunete PC blíž k AP, změní se něco? Tím se dá jednoduše ověřit, zda už není síla signálu na pokraji použitelnosti.

Router a pc jsou od sebe asi 5 metrů a je mezi nima v podstatě jenom židle. Na stejným místě jsem míval jiný pc s jiným donglem a pařil jsem v klidu onlinovky.

A proc to resis wifi? Z jakeho duvodu nelze pouzit kabel?

Router je nahoře na zdi a ve vedlejším pokoji. Musel bych to táhnout dolů pod práh nebo dělat dírů do zdi, aby ho nepřivírali dveře. Pak někde za skříněma.... Jako krajní řešení jo, ale radši prvně vyzkouším všechny bezdrátový možnosti, nepotřebuju mít na pc pro internet a youtube kabel.

Ale sam vidis jak wifi adapter (ne)funguje. Pokud je nove kopeny tak bych ho sel prodejci "omlatit o hlavu" a zkusil jiny model... no a pak namasiroval svaly, vzal vrtaci kladivo a vrhnul se do prace... ;)

Tak tak. Kabel je kabel, rychlejší, stabilnější a spolehlivější. Wi-Fi dávám na mobil a k notebooku, který cestuje po bytě/domě. Jak je to pevný počítač, tahám kabel. Ta trocha práce za to pohodlí potom určitě stojí.

To se mýlíš. Bezdrátový připojení funguje výborně. Jen tohle je nějakej specifickej error, kterej se pořeší a všechno bude šlapat. Nevím, co furt máte vy milovnící kabelů, až budu nějakej hardcore gamer co bude potřebovat stabilitu a rychlou odezvu tak si to pořídim. Tím bych tuhle kabelovou debatu ukončil

To není milovnictví, ale zkušenosti. Třeba na to časem přijdete, a mimochodem, nehraju onlineovky. Ale každému podle přání.

Stabilitu potřebuješ na video...

Tak ono je to o pouzivani site. Pokud komunikujes jen smerem na internet, po nejakem pomalem xDSL/wifi spojeni, tak ti v podstate mizerne fungujici wifi, nebo 100Mbit lanka na routeru/modemu ktery poskytl ISP vetsinou postacuje. Rozumne funkcni lokalni sit zacne byt potreba pokud mas v domacnosti vice zarizeni u kterych chces aby komunikovali mezi sebou, napr. centralni uloziste dat (NAS) - aby jsi nemusel behat s HDD po byte jako blazen mezi zarizenimi - PC, streamovani do TV. Zde uz ke slovu prichazi rozumne fungujici "kabelova" sit z duvodu stability a rychlosti. Postavit si dostatecne rychlou wifi s dobrym pokrytim taktez lze, ale uz je to samozrejme narocnejsi.P.s. ja jinak bezdrat rad, na QI nabijeni jsem si zvykl sakra rychle, to same muzu rict o bezdratovych sluchatkach... zpatky na kabel uz nechci

Jasně chlapi, díky za rady, ale taky mám nějaký zkušenosti a vím, že až tohle rozjedu tak budu 100% spokojenej.

V tom pripade bych se s tim zbytecne netrapil a zkusil jiny wifi dongle. Jina zarizeni (mobil, notebook) ti na tom samem miste funguji prez wifi bez problemu?

To děláš přesně naopak :) První možností by měl být vždy kabel a teprve v případě, to že to opravdu nejde nebo se jedná o pohyblivé zařízení, řeší se to přes WiFi. A to zvláště u videa, které potřebuje spolehlivý a stabilní datový tok.

Ale jinak právě na správný nastavení sítě byl směřovanej můj dotaz. Kabelem to jede, na wifi ne. Spíš mě zaráží, že se to občas trošku rozjede, dokonce to i tak na 5 minut jelo úplně normálně(i youtube), pak jsem chtěl odeslat email a zase hláška ,,připojení k internetu není k dispozici".

Nic. Máš špatnou kvalitu signálu. Můžeš maximálně zajistit co nejmíň překážek mezi routerem a klientem, pokud možno přímou viditelnost.-55dB je hodně špatné, dobré max na messenger v mobilu, ne na připojení kompu

-55dB není "excelentní" signál ani náhodou, určitě ne na připojení počítače

-55 dBm je v pohode. Wifi funguje na maximalnej rychlosti este pre signali -74 dBm. Musia byt ovsem splnene dve najzakladnejsie veci: Signal nesmie kolisat a nesmie byt ruseny. 2 úspěšné pokusy pingu z 10 naznacuju na nejaky druh rusenia a ten sa firewallom odstranit bohuzial neda.Vyskusaj aktualizovat ovladac. Mozno (ale len mozno), ze ten co si nahral nieje vyladeny.

Rušení to není, měřil jsem zabranost kanálů appkou, vypnul a přesunul jinam bezdrátovou tiskárnu, která byla vedle. Zkoušel jsem na stejným místě mobil nebo notebook a np. Zkusím ty ovladače, případně sehnat jinej dongl jestli není tenhle vadnej. Díky

Zkoušel jsi změnit vysílací kanál v routeru? Nevysílá na stejném, nebo sousedním kanálu soused?

Tohle mám pošéfovaný

Pokud se jedná o stolní počítač, kde máš ten dongel zapojený? Pokud zezadu pod zdrojem a ještě je PC postaveno tak, že je na odvrácené straně směrem od AP, pak se nediv, že Ti to nefunguje. Pokud je tomu tak, vezmi USB prodlužovačku, zapoj Wi-Fi do ní a dej ho kus (alespoň půl metru) nad PC směrem k AP.

Je ze předu samozřejmě. Ale zkoušel jsem i zadní.

Ani sa necudujem ze to nejde, lebo som este nevidel stabilnu prevadzku cez USB WIFI Dongle, a pri drahsich bazmekoch (napr. Linksys) iba na par dni. Ak si to "klient" vyslovene ziadal, ze chce desktop pripojit pomocou Wifi, tak som to riesil M.2 - PCIe adapterom a osadenim kartou od Intelu + anteny na kabli.

Netlučou se ti tam wifiny od sousedů. Předělej dongl na "směrový".https://www.youtube.com/watchhttps://www.youtube.com/watchhttps://www.youtube.com/watch