Nepoužitelná RAM v OS

Zdravím, zapojil sem nové RAM a OS nechce využívat všechnu velikost. mam 2x8GB. v systému uvedeno 16GB (požitelné 7.95GB)RAM: G.skill F4-3200C16D-16GTZRMB: MSI B350 Tomahawkv .msconfig sem zkoušel také davát maximalní velikost.Díky za odpověďi.

Odpovědi na otázku

16 GB vidí, lebo mu to povie SPD chip či ako sa volá, ale využívať ju nevie. Je RAM zasunutí dobre? Skús iné sloty, alebo skús prvú, potom druhú... teda či fungujú samostatne

Hlavně se nehrabej v nastavení msconfig. Tam ponech vše tak, jak to bylo. Tedy žádné nastavování RAM a to samé i co se týče CPU -> nic nezaškrtávej a neurčuj žádný limit..Jinak by bylo dobré juknout do manuálu na obrázek, do jakých slotů zasunout moduly RAM při použití 2x moduly .. tvůj manuál navádí na 2. a 4. slot - a taktéž je zapotřebí moduly správně docvaknout.. Při manipulaci s moduly je třeba dbát na to, aby by vypnutý i zdroj.. Frekvence, kterou jsi vybral, by měla být v pořádku dle tvé základní desky.. Pokud budou moduly správně docvaknuté ve slotech a použité sloty dle manuálu(strana č. 5), mělo by to správně fungovat -> tedy včetně načtení správné velikosti RAM( a nehrabat se v msconfig..!!!). Pokud to bude opět nefunkční, pak může být vadný modul paměti RAM.. nebo vadný slot.. Můžeš provést i reset Biosu a nastavit jej na "Default"... poté můžeš laborovat s nastavením v Biosu dle vlastních potřeb..

Buď máš špatně dotlačenou jednu RAM a nebo je máš ve špatných slotech a nebo oboje. RAM musí být ve slotech AB/B2. ☺

A2/B2

Tak vše uz jede jak ma. Stačilo jednu ram vytáhnout a dat ji znova do slotu. Asi nečistota nebo špatně zamáčklá. Díky za rady a odpovědi !!