Nepodporovaný systém W8.1

Aby toho nebylo málo s problémy při migraci u Ignumu, tak aktuálně nefunguje vůbec antispam ani v jednom směru. Pro odchozí poštu se prý generuje přiznak spamu s vysokým bodovým ohodnocením tím, že prý používám nepodporovaný systém win 8.1 a k tomu navíc prý i starší verzi klienta Thunderbird.. Takže pak příjemcům padám do spamu... Je opravdu WIN 8.1. nepodporovaný systém, když má rozšířenou podporu až do 2023 ?A měl by mít vliv operační systém na bodové hodnocení jako SPAM??Od té doby co to převzali slováci je to jedna velká katastrofa... Tip na náhradu za nepoužitelný Ignum/Webglobe??

Odpovědi na otázku

A ty máš tu rozšířenou podporu ???

Jistě. Jaždý ji má. Placená není! Platí se jen u Win 7 a Server 2008 R2

Takže všem chodí pravidelné aktualizace ???

Bezplatná rozšířená podpora 8.1 končí až v roce 2023, stejně, jako "ultra" rozšířená podpora Windows 7 a Server 2008 R2. Ta je ale už placená, protože sedmiček je hodně ve firmách a MS na tom chce (přirozeně) vydělat. Standardní rozšířená podpora Windows byla u všech verzí zdarma. To už nevycházejí nové featury, ale jenom bugfixy. Vím to, protože 8.1 ještě provozuju a nic jsem nikdy navíc platit nemusel. Poslední update byl 13.4.2021.

ano , na 10PC za 25USD/kus

Ale to bylo ještě z doby rozšířené podpory WIN 7

Takže máš podporu pro ten W8.1 ??? Pokud ano, reklamuj to u Ignumu ...Ale fakt nevidím důvod pro W8.1 - je to jen nedodělaný W10. Taky jsem s tím začínal ...

no obecně pro ty PC z kterých jde pošta se to asi přehodit dá, ale zaujalo mě to navázání antispamu na operační systém. Dle mne je to blbost.. Možná třeba XP nebo 95,ale předchozí verze systému...

Jinak Ignum se se mnou už odmítá bavit, prý jim neustále urguju chyby , které oni nestačí opravovat..A že si mám raději zřídit hosting jinde..Nějak nechápou, že jsem platící zákazník a když mi prostě maily nechodí a padají do spamu a nebo nechodí ode mne ke klientům už několik dní, tak to ku..va chci urgentně řešit.

A kolik jim tam měsíčně necháš?

Ten Thunderbird jsi aktualizoval?

Prostě je to nepodporované - tedy bez záruky a potenciálně i reálně zneužitelné. A spamu je všude víc než dost. A mnoho "děr", zalepených ve W10, ve W8.1 zůstalo.

Je to přesně naopak - 10 jsou neodladěné 8.1.

1) nějaký důvod používat W8.1?pokud vím, tak stále jde zdarma upgradovat na W10 a u W8 fakt nevidím důvod si ho držet, na rozdíl od W7 na určitých PC2) nějaký důvod používat starou verzi Thunderbirdu, když je zdarma a lze snadno aktualizovat?

Tak úplně není, ale zase když vše na 100% funguje , tak proč do toho hrabat.Naopak jsem na 1 zkusil nahrát WIN 10 a pro konkrétní model se zhroršila práce s GK / kdy už stremovací SW hlásil chyby při použití dvojího HW encodování/Vráceny zpět WIN 8.1 a dvojí encodování chodí naprosto bez chyb..Asi ovladač ke GK není pro desítky úplně optimalizovaný- i když byl nahrán poslední dostupný.

V tom případě zaplať podporu W8.1 a aktualizuj - a můžeš to pak hodit na MS či reklamovat u Ignumu

Popisuješ ťažkosti po prechode na W10. A vieš prečo? Pretože ten tvoj stroj nemá pre W10 na daké komponenty ovládače a pri inštalácii sa buď použili staré (ktoré W10 nepozná), alebo ti W10 prepísali na tie generické, ktoré zase idú len v základe a aplikácie s tým majú problém.Takže to nie je chyba Ingumu, ani W10, ale TVOJA chyba, lebo používaš starý OS, ktorý má len technickú podporu (https://www.mojwindows.sk/2018/01/windows-8-1-rozsi... ) - teda nič nepridáva, nič neaktualizuje, ale zato len dodáva bezpečnostné aktualizácie. Tak toto je tá podpora do 10.1.2023! Nič viac, nič menej. Používaš teda OS, ktorý nič nové nedostane, nič sa nebude "opravovať", akurát len bude "chránený".A ani ovládače už asi na to nebudú aktualizované.

Mimochodem, ovladače z W8.1 jsou obvykle funkční i ve W10. Udělal bych image disku a upgrade s "ponecháním". Při neúspěchu za pár minut obnova.