» Poradna » Počítačové sítě

Neplatný firmware na routeru

Dobrý den. Dnes jsem chtěl updatovat firmware na routeru CC C WA2204A omylem jsem ale stáhnul neplatný firmware nějaká distribuce linuxu nemůžu se připojit přes http ale telnet jede ale to je mi na nic. Zkoušel jsem i tftp ale na mém pc mi to píše vypršel časový limit Žádost o připojení se nezdařila. Do telnetu jsem napsal tftp -g -r jmeno_spravneho firmwaru.bin 192.168.1.20 a píše to timeout a tady je jádro pudla ip adresa pc je správná otázka je proč to píše timeout. Dík za každou odpověď.

Odpovědi na otázku

A běží ti na PC tftp server?

a jak jej mám zapnout ukazuje se mi pouze tftp klient

Obecný postup přez TFTP je: - stáhni správný firmware- nastav na počítači IP adresu podle návodu pro tvůj router- zapni na počítači TFTP server (npř. http://kin.klever.net/pumpkin/ ), nastav root serveru na adresář s firmwarem a povol read bez potvrzení- propoj kabelem PC a LAN1 routeru, (vypni) zapni router.Pokud si router dokáže sáhnout pro firmware, stáhne si ho a nasratruje.

Ještě mně napadá, povolit TFTP server ve firewallu počítače, jistota je jistota.

Ano problém byl skutečně ve firewallu ale teď mi to ukazuje chybu UDP packet receive failed

Vypadá to na softbrick. Dej to do servisu, kde ti to opraví.

do servisu ne chci to vyřešit samodomo dělám to pouze jako koníček prachy do toho rvát nechci a proto žádám nějaké nápady jiné než servis.

Můžeš zkusit přeprogramovat pomocí JTAGu ;)http://www.czfree.net/forum/showthread.php

to ne ale byl jsem nejblíž s tím serverem tftp problém je že ten router neodpovídá

Nebyl jsi vůbec nikde, to že ti to napíše timeout znamená, že tam nic takového neběží.

TAK KDE JE PODLE TEBE PROBLÉM

ŽE BY TEN SOFTBRICK KTERÝ JSEM NAPSAL?!

TAK MI ŘEKNI JAK TO OPRAVIT KROMĚ TOHO SERIAL PORTU A SERVISU

VEM TO, SPLÁCHNI TO DO ZÁCHODA A POŘID SI NOVÝ

díky nechci jiné řešení

nemáš zač

vzal si to blbě chci jiné řešení A NECHCI HO HODIT DO zachoda

z okna tedy?

ale už fakt jak to opravit kromě těch uvedených možností

nijak, bricknul jsi to

hmm nebo koupit nový rom flash a přepájet to

A jak přesně si tím pomůžeš?Nebudeš tam mít firmware, takže se tam kde jsi začal.

Nechapu, reseni byli receno, jine není , proc vyzadujes jine, kdyz neni. Ja tak opravuju temer porad, ale stejne potrebujes tftp server. Pimoci jtag akorat budes mit navic konzolu, kde uvidis co delas.

konzoli mám z telnetua kde je ten read v tom pumkinu

V telnetu mas tak akorat kulovy. Jtag ti zpristupni ovladani a preruseni najizdeni do smycky. Driv nez bootloader bude chtit zavest spatny fw. A to je ten rozdil. Predstav si neco jako BIOS, pres jtag se dostanes do nej, pres telnet se uz jen divas jak spatne najizdi system.

děkuji za poučení ale jak mi to pomůže a to řešení cos nabízel ten pumkin nefungoval

Stoji ti ten bazmek za to jej obnovocat? Ja debrickuji routery cca z cenou 1000 a vyse. Ono se to asi neoplati. Novy a lepsi koupis za par stovaku. Priznam se ale ze tento jsem neopravoval. Vesmes tplink ktery se lidi snazili vratit na origo fw.

Jak jsem již v předchozím komentáři psal nechci do toho vrážet money a nešlo by kdybych vám poskytnul jméno firmwaru že by jste to odzkoušel na stejném routeru sice vím je to blbost říkat někomu o něco takového ale ten bazmek se oplatí .

i ten pumkin furt píše timed out

a telnet píše acces violation

Dovolím si lehce nesouhlasit https://wiki.openwrt.org/doc/hardware/port . jtag. Otázka je zda to má na tomto zelené cenu.

Dík za odkaz který nejede.

Co stale riesie, bricknuty router neodpoveda ani na ping. Zameraj sa na reisenie cez JTAG(ak ten router vobec ma JTAG na PCB).!

Prestan bejt arogantni, k nicemu to neni. Tady to mas znova https://wiki.openwrt.org/doc/hardware/port.jtag . Na rovinu je dneska na routrech linux a tohle je o linuxovem os openwrt na routry. Pokud jses hracicka tak si tam najdes postup jak to udelas. Nepocite ze ti sem nekdo napise navod bod po bodu.

Tvůj nick hovoří za vše, tím že začneš řvát dosáhnes jediného, všichni se na tebe z vysoka vys....... Jinak máš ode mne odkaz na jtag z wiki openwrt.

Necital som diskusiu. Skus vygooglit ci sa tam neda napajkovat(alebo tam nema uz napajkovane konektory) JTAG.Teoreticky cez JTAG a seriovy kabel sa tam da natvrdo flashnut FW.

Budu muset protože TFTP server byl zprovozněn první 2 file firmwaru nahraný pak reset a pak nahratí 3 kusu ovšem to se už router odmlčel nedává IP takže linux4rtl byl odstraněn ale nový firmware nelze se do něj dostat.

Osobne som tak zachranil par routrov, co boli bud uplne bricknute alebo proste nebolo mozne pouzit TFTP. Pokial najdes navod, chod do toho.Asi budes potrebovat aj USB/RS232 kabel(ja mam doma kabel od Nokie) a odcvaknut konektor a identifikovat, ktory kabel je Rx Tx VCC(napajanie) a GND(Zem) a spravne ich pripojit na JTAG.Chce to trosku sa do toho ponorit no. Idealne na konce kablov pouzit take samice pinov, co su v PC bedniach na pripojenie Power Switch, reset Switch alebo Power LED. Aby si nemusel pajkovat RS232 kabel priamo na piny routra.

To by nebyl problém mám komp z rs232 problém jen návod a program pres který komunikovat

A když už opravoval jste někdy přímo tento router??

Nie, tento bohuzial nie. Najlepsie asi posluzi putty. Nerobil som to uz davno, ale myslim, ze cielom vzdy bolo ozivit router tak, aby vedel cez TFTP potahat firmver. Cize vlastne cez JTAG pomocou serial console zadavas prikazy tak, aby router potahal FW z TFTP.Ale vravim, bolo to uz hodne davno a vzdy bol postup mierne odlisny.

Tak ale příkazy jsou u každého router a jiné ne??

Ano prikazy jsou u kazdeho routeru jine. Treba ruzne druhy tplinku maji povobne, ale zase musis vedet presne do ktereho bloku pameti nahravas konktertni FW a z ktereeho bloku smazat konkretni retezec. ja zatim vse jen tplinky.

Tak to nic nebudu do toho zasahovat najdu jiný router A UZ SI BUDU DAVAT POZOR JAKY FIRMWARE TAM DAVAM

Jeste podotknu, ze novejsi routery uz si spravnost fw hlidaji. Nekdy i ve verzi. Chtel jsem nahrat novy do tplinku 842nd v1 a nechtic jsem stahnul pro 841nd. Nepustil me. Ale zde se jednalo o openwrt z.

A mám sekundární problém ten router má jen 6 pin a jtag je 10 pin ne

Popkial viem, JTAG moze byt aj viac piov ale v principe vlastne pouzivas iba 3 - Rx, Tx a GND.VCC mozno v pripade klasickeho Serial kabla, ja som pouzival USB kabel a VCC asi dodava samo USB, takze ho nebolo treba. Toto ale neviem presne.Uricte to ale zalezi od modelu a typu routra.