» Poradna » Počítačové sítě

Neplatná konfigurácia protokolu IP

Mám problém s PCI sieťovou kartou ktorú mi nechce pripojiť na internet. Sieťovka na doske robí problémy (pri každom zapnutí PC musím niekoľko krát vytiahnuť a zapojiť kábel aby sa internet chytil, aj to som sa snažil opraviť ale neúspešne a nemôžem si dovoliť novú MT momentálne) tak som sa to rozhodol riešiť touto PCI kartou. Problém je ale v tom, že mi vyhadzuje túto hlášku, že nemám platnú konfiguráciu protokolu ip. Viem, že je mnoho týchto návodov na nete ale žiaľ bez úspechu. Resetoval som router, hodil ho do výrobných nastavení, príkazy ako ipconfig /release a renew nefungovali tak by som poprosil o pomoc. Bežím na win 10, internet funguje na notebooku bez problémov aj cez kábel aj wifi, sieťová karta funguje na 100% pretože som bol s pc v obchode nech to tam priamo vyskúšajú a tam fungovala takže hádam že bude problém v nastavení routra alebo počítača. Prikladám výpis z ipconfig /all, vopred ďakujem za akúkoľvek ochotu pomôcť.C:\Users\Majo>ipconfig /allWindows IP Configuration Host Name . . . . . . . . . . . . : DESKTOP-1563PFV Primary Dns Suffix . . . . . . . : Node Type . . . . . . . . . . . . : Hybrid IP Routing Enabled. . . . . . . . : No WINS Proxy Enabled. . . . . . . . : NoEthernet adapter Ethernet 2: Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected Connection-specific DNS Suffix . : lan Description . . . . . . . . . . . : Realtek PCIe GbE Family Controller Physical Address. . . . . . . . . : E0-D5-5E-37-CF-3F DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes Autoconfiguration Enabled . . . . : YesEthernet adapter Ethernet: Connection-specific DNS Suffix . : Description . . . . . . . . . . . : Realtek RTL8139/810x Family Fast Ethernet NIC Physical Address. . . Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

Vyměň datový kabel za nový, jiný.

Běž (na PC) do nastavení síťového adaptéru a nastav parametry připojení ručně (IP, maska, brána, dns).