» Poradna » Počítačové sítě

Neplatná konfigurace ip

zdravím,připojil jsem si stolní počítač kabelem k routeru, kterým vysíláme funkční wifi. počítač ale kabelem vidí síť jako Neznámou a nemá přístup k internetu. Doposud byl připojen tím stejným kabelem do jiného routeru a vše bez problému fungovalo, ip a dns nastaveno na automatiku. prosím o radu zda někdo nemá nějaký tip jak to vyřešit, procházel jsem tady již vytvořené dotazy a zkoušel to řešit, nic ale nepomohlo. Přijde mi divný že vidí tu sít jako neznámou a když dám diagnostiku tak to píše adaptér ethernet nemá platnou konfiguraci protokolu IP. přikládám výpis z ipconfig:Windows IP Configuration Host Name . . . . . . . . . . . . : Mates Primary Dns Suffix . . . . . . . : Node Type . . . . . . . . . . . . : Hybrid IP Routing Enabled. . . . . . . . : No WINS Proxy Enabled. . . . . . . . : NoEthernet adapter Ethernet: Connection-specific DNS Suffix . : Description . . . . . . . . . . . : Intel(R) Ethernet Connection (2) I218-V Physical Address. . . . . . . . . : 14-DD-A9-80-84-3F DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::8598:d3b4:8ec8:394d%3(Preferred) Autoconfiguration IPv4 Address. . : 169.254.57.77(Preferred) Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.0.0 Default Gateway . . . . . . . . . : DHCPv6 IAID . . . . . . . . . . . : 34921897 DHCPv6 Client DUID. . . . . . . . : 00-01-00-01-1D-9B-BF-14-14-DD-A9-80-84-3F DNS Servers . . . . . . . . . . . : fec0:0:0:ffff::1%1 fec0:0:0:ffff::2%1 fec0:0:0:ffff::3%1 NetBIOS over Tcpip. . . . . . . . : Enableddíky za reakce

Odpovědi na otázku

problém vyřešen

Kdybys napsal jakým způsobem byl problém vyřešen, tak by to někomu mohlo helfnout.

APIPA... asi měl kabel ve WAN portu a je mu hloupý to přiznat

DHCP server Vam nepridelil zadnou IPv4 adresu.