» Poradna » Mobily

Neoriginální baterie Xiaomi

Dobrý den,chci se zeptat ohledně náhradní baterie do telefonu. Pokud chci koupit do mobilu značky Xiaomi (Redmi Note 9) novou baterii je nějaký zásadní rozdíl mezi OEM (nějaký typ XR22) a originálem? Tipuji, že oba jsou vyrobeny v číně, jen jeden pod značkou Xiaomi? Kvalitově se asi nemusím bát rozdílu nebo se doporučuje držet značky? Mockrát děkuji.

Odpovědi na otázku

Můžeš si být jistý, že originální baterii neseženeš, ať ti prodejce tvrdí, co chce a platí to pro nákupy v číně i v českých e-shopech. Originální baterie se ve volném prodeji v podstatě nevyskytují, všechno jsou to jen fejky různé úrovně kvality, ovšem jen výjimečně se přiblíží kvalitě originálu. Úplně nejhorší většinou bývají ty, u kterých se tvrdí, že to je originál. Tam je většinou výsledek takový, že pokud vůbec baterie funguje, tak ta "nová" má kapacitu podobnou, jako původní originálka po třech letech používání, takže po výměně ani nepoznáš žádné zlepšení. Takže je větší pravděpodobnost úspěchu s přiznanou alternativní náhradou, jako Avacom, Grenncell atd. Ani tak ale moc nepočítej s tím, že by baterie držela, jako když jsi měl mobil nový. Já jsem takto zkoušel opravovat několik mobilů a došel jsem nakonec k tomu, že prostě po třech letech je potřeba mobil vyměnit, protože sehnat opravdu solidní náhradní baterii, je v podstatě nemožné. Vždycky jsem byl rád, pokud jsme po výměně baterie viděl aspoň malé zlepšení, ale většinou ani to ne.

Ale když mobil donesu do spesl. obchodu např. xs.cz, tak tam originální baterii mají, ne?
Jsem před 2 roky nechával měnit baterii na Huawei P20 lite a před výměnou v servisu mně ukázali tu novou, která měla i origo plombu /značku...

Nemají. Originální baterie na trhu prostě nejsou. Občas bývaly kdysi dávno, když ještě byly uživatelsky měnitelné, ale už i tenkrát byl trh zaplavený padělky. Ale aspoň v autorizovaných servisech a u oficiálních prodejců se sehnat daly. Dnes kdy baterie nejsou uživatelsky měnitelné, je výrobci do volného prodeje vůbec nedodávají. Takže zapomeň na to, není šance.

Díky Jacku. Tedy je úplně jedno jakou baterii koupím. Do nedávna jsem měnil telefon po pěti letech. A příjde mi prostě škoda ho vyměnit už něco málo po 2. Ne nutně z důvodu peněz (i když i tady jsem proti zbytečnému plýtvání), ale spíše z ekologického hlediska. 2 roky vydrží a pak ať jde někde na smetiště. Proto se ptám na zkušenost s těmi bateriemi. Reálně tam není ani velký cenový rozdíl (jestli baterka má nasobě značku xiaomi nebo ne) je tam vtipných 100 Kč. Proto mě zajímala zkušenost. Asi to přece jen vyzkouším a jednu koupím. Když neuvidím rozdíl, tak se smířím s tím, že bude nutný nový telefon. Je však škoda, že se nedělají kvalitní náhradní díly a udivujeme, jak se může stát, že nová baterie nevydrží tolik. Přece pokud deklaruji, že má nějakou kapacitu, měla by ji mít. Nehraje tam roli očekávání, že baterie po výměně bude jako při telefonu rozbaleném z krabičky? Realita je taková, že si člověk nainstaluje během let desítky aplikací, plno z nich běží na pozadí a tak spotřebovávají baterii mnohem více, než nezaprasený mobil aplikacemi. Málo kdo, ale odinstaluje nepotřebné aplikace. Vidím to u tolika lidí co si stěžují, že jim mobil žere hodně, ale kde jaké aplikaci, která to nepotřebu zapnou běh na pozadí bez omezení, spouštění po spuštění systému i když aplikaci použijí jednou za rok, atd.

Zkus, třeba budeš mít štěstí. Některé jsou docela použitelné.

ad1/ podle čeho jsi hledal a našel, že baterie (XR22??) je určena pro Redmi Note 9ad2/ dej sem na ni odkaz, protože mám docela silné pochybnostiad3/ když pominu úroveň tvé manuální zručnosti (kterou neznám), nejlepší řešení by bylo domluvit se v servisu. Předejdeš tím poškození telefonu, případně dalším naprosto zbytečným problémům a budeš mít záruku.

Ad 1,2 ) https://www.1m.cz/xiaomi-bn52-bn53-oem-bate...
Když jsem si žádal o přesnější značku,tak mi poslali,že se jedná o zmíněnou xr22.

Ad 3)
Baterie jsem měnil na nejednom telefonu, včetně výměny displayů apod. Když je člověk trošku šikovný nemá moc šancí něco poškodit. Zvlášť u výměny baterie. Neřeknu kdyby jsme se bavili o přepájení základní desky. Důvod proč se ptám je právě zkušenost na kterou mi bylo odpovězeno 1 komentářem. Já baterie většinou měnil známým když úplně odešly na věčnost, tam byl každý rád,že mobil jede a sníženou kapacitu nikdo neresil. Chtěl jsem znát srovnání a zkušenost,představoval sem si odpověď typu: "neoriginál nebrat protože mají polovinu udávané kapacity, vyzkoušel jsem to na těchto značkách. Nakonec jsem koupil originál a je to znát. " a nebo "mám už rok neoriginální baterii a jsem spokojen. Mobil s původní vydržel sotva půl den s novou neoriginální jsem po roce pořád na 2 dnech". To jsou reakce,které pomůžou s výběrem