» Poradna » Ostatní

Neoprávněné připojení k PC

Dobrý den,lze zjistit, zda se někdo v mé nepřítomnosti připojil k mému PC a stahoval uložená data?Mám důvodné podezření, že se jistá osoba při mé nepřítomnosti připojila buď svým PC nebo záložním diskem k mému notebooku a stáhla určitá data. Lze toto nějak odhalit?Díky za odpověď

Odpovědi na otázku

Nedá, pokud jsi předem nenainstaloval vhodný software. Nicméně pokud k PC mají přístup nežádoucí osoby, tak máš mít důležitá data šifrována nebo alespoň PC zaheslovaný, aby do něj každý kolemjdoucí tydýt nemohl strčit flashku a stáhnout co chce.

presne povedané BIOS

Podívej se do logu, kdy naposledy byl spuštěn system, podle toho orientačně můžeš poznat, jestli se v době tvé nepřítomnosti něco dělo...

poslední události