Neobvyklá závada LCD monitoru?

Zdravím.Dnes se na mém LCD monitoru připojeném k PC vyskytla následující závada:Po spuštění počítače se rozsvítí pouze levá polovina obrazovky,pravá polovina je černá.Na levé části obrazovky mám tak k dispozici pouze polovinuplochy W10, využitelnou, funkční s tím, co je na ní dostupné.Setkal se někdo z vás s takovou závadou a pokud ano, co bylo její příčinou?

Odpovědi na otázku

Přechod tmavé a funkční poloviny je ostrý nebo postupný? Pokud ostrý, závada samotného panelu LCD. Pokud plynulý, vada podsvícení.

Přechod mezi polovinami je ostrý. Tak jako by pravá část nebyla pod napětím.Levá část je obrazově v naprostém pořádku. Pokud závada není v elektronice LCD monitoru, ale přímo v zobrazovacím panelu, pak je pro mne novinou, že je složen ze dvou částí a proto to mé překvapení. Dík.

Není složen ze dvou částí. Je složen z určitého počtu řádků a sloupců. A je možné, že sloupce od určitého čísla výše (níže) nefungují.

Nic neobvyklého, buď vadný LCD panel (vyšší pravděpodobnost) nebo částečně nefunkční podsvícení.

Je to panel, podsvícení by neudělalo ostrý přechod.

Vem si baterku a posvit si na tu cernou cast. Pokud uvidis obraz je to podsvit. Pokud nic je to panel. Ale pokud by to byl podsvit tak ze by na vsech trubkach to kleklo nekde v polovine je blbost. Trubice bud sviti, po cele delce muze mit mensi svit ale sviti, nebo ne.

Mám podobný problém. Taky u Win10. Požívám 3 monitory v režimu panorama, zapojené přes HDMI a DVI ze dvou graf. karet. Čas od času mi některý z monitorů po naběhnutí do systému zobrazuje obraz jen v levé horní čtvrtině obrazovky. Zbytek obrazu je černý. Všiml jsem si, že závada nastává asi pouze u monitorů připojených přes HDMI. Pomůže reset systému a problém zmizí. Takže nejde o závadu trvalou. Na příčinu jsem zatím nepřišel.

V mém případě reset systému nepomohl. Problém zanikl po jedno až dvoudenním připojení tohoto monitoru na výstup D-Sub. Pak po připojení na výstup DVI-D bylo vše v pořádku. A je dosud. Co bylo, bývá příčinou jsem nezjistil. Jen hádám, že to může dělat grafická karta, v mém případě integrovaná.