Není signál na monitoru.

Dobrý den, dnes mi přišel smontováný PC z CZC. Po zapojení všech kabelů jsem se odhodlal ke spuštění a koukám, že monitor nereaguje. Tak jsem zkousil zapojit přes HDMI, také nic (předtím DP). Zkoušel jsem snad všechny možné kombinace a stále nic. Nicméně když jo připojím k notebooku, tak monitor normálně naskočí. PC vypadá, že běží jak má. Mám tam RX 580 a R7 2700x. Bez OS. Máte tušení, kde by mohla být chyba?(Sestava byla dělaná v CZC a mám i nějaký list, že to přišlo testem, takže tam by asi zrada být neměla)

Odpovědi na otázku

Mám jen jednu jednoduchou otázku. Zapojuješ kabel od monitoru do PC, do grafické karty do příslušného ->DP(HDMI)?Jestliže zapojuješ kabel od monitoru do základní desky, tak je to samozřejmě chybně..

Samozřejmě zapojuji. Bylo to první zapojení, kdy šel DP do GPU. Pak šel na řadu HDMI do GPU a poté z bezradnosti i do základní desky.

A proč se ptáte v poradně a nezavoláte do CZC? Trochu rozumu do té hlavy. Nicméně tady vidím téměř jistě problém na straně uživatele.

Když už bys zkoušel zapojení do základní desky, měl bys grafickou kartu vyjmout ze slotu, poté provést reset Biosu, provést nastavení na Default a mělo by to fachčit bez problémů, pokud tedy máš integrovanou grafiku v CPU..A jestliže byl ten počítač otestovaný v CZC, pak by mohla být chyba jen v prehistorickém monitoru.. Nebo je nutné na monitoru přednastavit DP.. nebo HDMI.. nebo automatickou detekci rozpoznání připojení(DP / HDMI)

Zkoušet připojení monitoru do základní desky je jen ztráta času. Použitý CPU (R2 2700X) neobsahuje grafické jádro.

Bohužel, už jsem jo tam zapojil.Na CZC to neřeším, páč technická podpora je zkrátka... Jak to nazvat. Tak se ptám tady.Ale ani předtím to nešlo. Takže nevíte, kde by mohla být chyba? Popřípadě jak to opravit? (Třeba ten reset BIOSu?)

Tak si do toho CZC zajeďte s tím PC a ideálně i s vaším monitorem a reklamujte to, pokud děláte něco špatně tak vám vysvětlí jak to udělat dobře, pokud je problém v tém PC, tak si ho vezmou na opravu. My s tím tady nepomůžeme.

Aha.. takže se omlouvám.. přehlídnul jsem v dotazu uvedení CPU Ryzen - bez grafického jádra.. Čili testovat integrovanou grafiku nelze..

Jinak teď jsem si ještě všiml, že jakmile zapnu počítač, tak monitor problikne. Pozná, že tam nějaký signál jde, ale vyskočí akorát hláška, že není signál.

Zkusil jsi grafickou kartu vyjmout ze zlotu a znovu ji vložit? Mohla se při přepravě povysunout.

Nezkoušel a zkusím to. Nicméně vzhledem k tomu, že svítí, tak bych nato netipoval.

Zkusil jsem to a žádná změna.

Grafika je zřejmě ne zcela dostatečně zacvaknutá ve slotu. Takto se mohlo stát při převozu počítače. Při té kontrole a vyjmutí grafické karty ze slotu je zapotřebí dbát na to, aby byla správně uvolněná západka slotu, ke které je přístup ze spodní strany na té grafice na konci slotu PCI-E v desce-> západku je nutné lehce zatlačit směrem k desce a poté vyjmout kartu ze slotu.Takto, postup:1. Vypnout PC, vypnout zdroj a pro jistotu vyjmout i napájecí síťový kabel ze zdroje. 2. Skříň by měla ležet na boku tak, že na dně na pevné podložce základní deska a na grafickou kartu je pohled shora kolmý k desce. 3. Vyjmout z grafiky napájecí kabel, vyšroubovat šrouby na držáku grafické karty. Poté pod spodní stranou karty vpravo na konci slotu desky zatlačit západku, která drží kartu ve slotu.. a poté vyjmout kartu ze slotu4. Zkontrolovat slot PCI-E na desce jestli není třeba jen malounko vylomený z desky -> čili zkontrolovat, zdali je slot správně pevně k desce*Poté vložit kartu zpět -> západka na slotu PCI-E by měla automaticky zaklapnout, je slyšet zacvaknutí. Zašroubovat zpět 2x šroubky na držák, připojit napájecí kabel.. FERTIG Poté i případně provést reset Biosu. Jestliže byl ten počítač testovaný v CZC, nebude ani nutné provést reset Biosu. Počítač by měl v pořádku nastartovat. Pokud nejsou jiné vzniklé závady po převozu PC.. uvolněné kabely, CPU, napájení desky.. případně uvolněné moduly pamětí RAM ve slotech.. Zdar tvému novému PC a jeho nastartování.. *V tvém případě, jestliže se na takovou kontrolu necítíš, bude asi lepší variantou počítač reklamovat -> CZC Nejlépe je kompletovat PC sestavu doma..

Toto jsem již provedl a žádná změna. GPU jsem vyjmul, vše šlo dle plánů. Nevypadá to v nějak poškozeně.V CZC mě na telefonu odkázali na email. Takže asi budu muset reklovat PC. Poslední co mě napadá je ten reset BIOSu. Jak nato?

Jak provést reset Biosu, to jednoduše najdeš v manuálu základní desky.. O jakou desku jde? Přesné označení..??? Všechny novější desky mají jednoduchou možnost resetovat Bios propojením dvou pinů(5-10 sekund) -> CLRTC / viz manuál - tam najdeš obrázek(schéma), kde se to místo pro resetování Biosu nachází..

Jedná se o desku AORUS GAMING X470 Podívám se do manuálu a zkazím postupovat jak píší.

Našel jsem ten pin, ale nejsem si jistý, který mám resetovat. Mohl bych poprosit o nějaké zakroužkování či popis?Prý to stačí šroubovákem propojit, podržet to tam prostě.

Moment.. mrknu na ten manuál desce..

https://imgur.com/a/tbS5gm9Tady je foto pinů

Ano, jsou tam jen ty dva piny, které se propojí šroubovákem, plochým nebo křížovým.. je to jedno.. Zde je foto z manuálu:http://www.imagehosting.cz/ CLR_CMOS ---------> dva piny ty dva piny propojit na 5 sekund(dle zdroje info z manuálu .. Ty dva piny jsou těsně nad front panelem - oranžový podklad dle tvého fotaVše prováděj za vypnutého zdroje, případně pro jistotu i vyjmutý síťový kabel ze zdroje.. Není na tom co zkazit.. reset Biosu se provádí naprosto běžně.. no problem..

Tak bohužel, ani to nepomohlo. Začínám z toho být dosti vydeptaný. Už nevím co s tím. Asi doopravdy budu muset reklovat.Jediný co mě napadá je zkusit jiný monitor.

Monitor jsi přeci zkoušel propojit s notebookem..nebo ne?Zkus se podívat ještě na moduly pamětí RAM.. netuším jestli máš jen jeden modul.. nebo dva moduly.. Modul paměti musí být správně docvaknutý do slotu.. Bez paměti RAM nepojede obraz.. Jestli si troufneš modul paměti vyjmout a opětovně vložit zpět do slotu, můžeš to zkusit.. Po stranách slot, na obou koncích jsou záklopky -> ty je třeba odjistit.. lehkým zatlačením směrem dolu k desce.. Na mojí desce Asus je na každém slotu jen jedna záklopka, protější konec je pevný bez záklopky.. Většina desek má na slotech pro paměti na obou koncích jednoho slotu záklopky.. Ono by mělo být dostačující ty moduly zkusit dotlačit na doraz do slotů.. ne nijak zvlášť brutálně, ale trochu zatlačit to chce.. Jukni na nějaké video na YouTube, jak se vkládají moduly pamětí RAM do desky, respektive do slotů pro paměti..

K těm pamětem jen doplním, že po opětovné vložením modulů pamětí RAM do slotu, se záklopky samy zacvaknou. Nejdříve tedy záklopky musí být odjištěné, poté zasunout modul do slotu rovnoměrně na obou stranách(po délce slotu a modulu a poté mírně dotlačit na doraz, záklopky se automaticky samy zacvaknou. Před vyjmutím modulu ze slotu odjistit záklopky lehkým zatlačením směrem dolu k desce a vyjmout modul paměti ze slotu(snažit se modul vyjmout rovnoměrně na obou stranách, ne příliš šikmo)..

Bohužel z Prahy nejsem, jsem z Brna. Přiznám se (ačkoliv tady to asi bude bráno spíše za pitominu) tak je spousta věcí RGB. Takže například RAMky vím, že jedou. (Konečně se našlo pro tuto krávovinu využití)

Když zapneš start, točí se větráky v bedně i ten větrák na chladiči?Těžko radit takto na dálku. Já bych zkontroloval především chladič na CPU.. chladič může být uvolněný a v takovém stavu nedovolí start PC. Měl jsem v ruce jeden takový počítač, který se po startu vzápětí vypnul -> jedna packa chladiče(bzučáku) byla volná- utržená, takže chladič na procesoru jen lehce plandal.. Zkontroloval bych všechny kabely - mohly se nějak třeba jen mírně uvolnit během převozu.. takže je lehce zkontrolovat, zdali jsou řádně docvaknuté -napájení CPU, desky + front panel -> lehce je dotlačit.. Grafiku jsi měl vytaženou a poté jsi ji založil zpět, takže zkontrolovat správně docvaknutou koncovku kabelu napájení GKCo se týče kabelů HDMI a DP, je málo pravděpodobné, že by byly oba nefunkční.. to by musela být velká náhoda.. Napájení GK - mělo by být řádně zacvaknuté.. Jinak tam není co dále kontrolovat. Maximálně ještě kabely ve zdroji v případě jde-li o plně modulární zdroj - zkontrolovat docvaknutí koncovek kabelů do zdroje - napájení CPU, napájení desky, napájení grafiky.. i kdyby nebyl připojen disk, obraz musí jít i bez něj -> vstup do Biosu.. to samé i kdyby byla špatně zapojená DVD mechanika..

Mohu tě ubezpečit, že LEDky na RAM modulech nemají nic společného s funkcí RAM. Ty můžou být úplně mrtvé. Někteří výrobci modulů RAM dokonce dělají kit 2x8GB a k tomu další dva fake moduly, které vypadají jako skutečné, ale mají jen kontakty na RGB LED. V PC to pak vypadá opticky lépe, když jsou vizuálně obsazeny všechny 4 sloty RAM, není tam prázdné místo a všechno to pulsuje, mihotá, kolotá a fibriluje. ☺

A zapomněl jsem na kontrolu modulů pamětí RAMJá bych je vyndal a opětovně vložil zpět -> správně docvaknout..Jestliže máš od CZC protokol o stavu, který byl z jejich strany O.K. -> otestovaný start, pak je tam prostě nějaká bota, která vznikla převozem PC ..Osobně bych ten počítač celý rozebral a opět zkompletoval.. Tobě ale něco takového nedoporučuju.. Chyba je někde v kabelech.. nebo v nedocvaknutých modulech RAM ve slotech..

Jakube,jestli jsi z Prahy, zítra bych se ti na ten počítač podíval..

Zadávám do Google název desky a vyjíždí mi tam odkaz na přesnější označení: X470 AORUS ULTRA GAMING (rev. 1.0) Je to tato výše jmenovaná deska..???

Ano, je to ona.

Po resetování Biosu, zapni zdroj, spusť start PC.. pokud se konečně zobrazí info z Biosu a výzva k nastavení Biosu klávesou F1.. nastav Bios na Default.. save and exit.. Poté si proveď nastavení v Bios dle vlastních představ

Bohužel, nepomohlo to. Je to škoda, doufal jsem.Asi nezbyde než reklamovat.

Jo a moc děkuji za návody a rady. Moc si toho vážím.

Ono uz sa stalo, ze HDMI ci DP vobec nezobrazia boot logo, bios a nacitanie systemu, az nabeh operacneho systemu. Suvisi to so signalom zmeny rozlisenia, ci ako mi to bolo vysvetlene... Skusil by som, ak je moznost, DVI, ci prehistoricky VGA kabel, ci monitor signal ma. Ak ano, vsetko je ok a laborovat s tv, monitorom, aby zobrazil aj priebeh bootu.Ak nie, reklamovat.Dalsia moznost je, bootnut flasku s linuxom, ak je system bootu spravne nastaveny, za nejaky cas ak graficky vystup funguje naskoci plocha live linuxu idealne v spravnom rozliseni monitora.. Predtym samozrejme tma. Ak nenabehne, este tov. reset monitora a potomreklamovat.

Bohužel, VGA ani DVI GPU nemá. Zkusím nainstalovat live Linux. Na jedné flashce mám Windows. Musím počkat až dojde spolubydlící s volnou flashkou.

Ono kludne skus pouzit tu flash windows, naskoci v istej chvili obraz s volbou instalacie je to jasne... ak nie pockaj na ten linux. Nemas si od koho pozicat inu gpu s dvi, vga? Aspon by si zistil, kde je problem...

Flashka s Windows nic nedělá, už odzkoušeno.

Kabel je v pořádku? Jednou jsem vrátil monitor a pak zjistil, že to bylo právě kabelem. Ještě bych vyzkoušel také jiný monitor, byť k ntb třeba funguje. A také vyzkoušet jiné porty - dvi, pokud je to možné.

Celkově jsem zkusil 3 kabely. DVI bohužel ne, ten na GPU nemám.

Idealne skusit inu GPU, vylucime vadu cpu,dosky,ram... skoda, ze pc nema integrovanu GPU, bolo by to jednoduchsie, hm...Kto vie, ako je nastaveny boot, ale ked je to cisty PC bez akehokolvek zavadzaca, linux z flasky by sa mal zaviest v poriadku...

Nezabudunut pripravit flash s linuxom cez rufus, s moznostou bootu pre bios, aj uefi...

Asi budu muset reklamovat no. Co se dá dělat.

Co to máš za monitor?

Hmmm.. ..tam by mohl být zakopaný pes, pokud jde o prehistorický monitor..

Nejde, je to nový monitor. Nejde ani na starším monitoru od spolubydlícího.

Pozdě bycha honit. Já bych si počítač nenechal kompletovat v CZC/Alze ani náhodou.. Přeprava složeného počítače může být vždy nějak riskantní i když v CZC testovali počítač - zdali správně startuje a zobrazí se ten první obraz Biosu s výzvou klepnout na klávesu F1 k nastavení Biosu.V tvém případě by bylo asi poslední možností počítač rozebrat a desku v základní konfiguraci vyzkoušet na stole(nebo na krabici) Jestli se do toho chceš pustit, napíšu ti postup.*V CZC počítač testovali, takže CPU + chladič, GK, paměti RAM a deska by měly být v pořádku.. K tomu všemu máš i nový monitor.. Chyba je někde v kabelech, nedocvaknutých RAM.. Vhodné by bylo i vyzkoušet připojit monitor k jinému zařízení -> třeba notebook, jiné PC ..??? Nedávno jsem stavěl stolní PC pro ženu, v klídku doma ..a no problem...

Bohužel si netrofám stavět PC doma, chtěl jsem mít jistotu, že vše proběhne bez problémů. Holt omyl.Nicméně teď jsem předal PC k reklamaci tak uvidíme. Údajně je špatná GK. Tak uvidíme.

Děkuji všem za rady, dnes byla vyřízena reklamace, výměna GK.

No hurá. Kdybys to reklamoval, mohl sis ušetřit trápení. Jenže to by bylo potřeba použít mozek...