» Poradna » Programy

Nenáročný firewall

Ahoj, potrebuji firewall, ktery mi nebude prilis zpomalovat pocitac (nebo jen minimalne). Podle diskuzi je na tom dobre Agnitum Outpost FW, ale nemam s tim zkusenosti. Vyzaduji soucasne blokovani reklam.Karel

Odpovědi na otázku

No nenáročný firewall je asi samostatný HW firewall , nebo firewall v "jádře Linuxu".S tím blokováním reklamy to ,ale není práce firewallu!firewall kontroluje porty, MAc adresy, Ip adresy ,ale né obsach dat.To co myslíte je součást IS2005 a jiných produktů. Celkově to vede jen ke zpomalení práce.Blokování reklamy by mělo být až na prohlížeči , spamu ve emailovém klientu. konfigurací host souboru si pomůžeš ,ale nejvíc.

Kerio,ten ti blokne popup okna i reklamy,samozrejmne po 30 dnech v registrovane verzi

Já vím, ale to nepovídej mě.Otázka nahoře změla na nenáročný firewal. Kerio není na slabé PC ,ale to mě nevadí někomu může.Ohledně pop-up oken ,reklamy ,spamu to není práce firewallu!Sám mám rád minimalistické programy , co nejmíň spuštěných služeb a programů.Pro prohlížení internetu používám a Mozzilu nebo Firefox , IE jen na Windowsupdate. Nasazováním produktů typu vše v jednom, nebo dohánět nedostatečnost nějakého produktu instalací jiného, který supluje nepřítomnou vlastnost pak ve světě Windows dochází k nepřehlednosti, nárokům na prostor, paměť fůra vlastností nevyužitejch atd…

Nepises jaky mas OS. Pokud mas XP tak proc ne integrovany v SP2?