Nenaplneny buffer -naprd napalka??

V booku mam mechaniku TS-L5432U.Nedokaze napalovat rychlejsie ako 950Kb/s. v Biose som skusal vsetky nastavenia PIO a UDMA.Zmenil som driver aj napalovaci soft.Read bufer mam ale ak okolo 50% a level bufer sa nenaplni nikdy??? vacsinou klesne na 9-6% V hardweroch  ukazuje prenos sekundarny radic PIO.stretol sa niekdo s tym??? hmmm ci mam ist reklamovat alebo som lama  a mam to preinstalovavat kym nezgegnem

Odpovědi na otázku

Moja skusenost je taka, ze WindowsXP ma taku vlastost, ze ak clovek casto cita poskodene CDcka ci DVDcka (proste s chybami), znizi si uroven DMA prenosu na nizsie stupne, az napokon prepne mechaniku do PIO modu... ak si aj nastavis DMA, mechanika ostane v PIO mode (a teda cita a pravdepodobne aj pali pomaly). (Znizuje to preto, lebo pri nizsom pracovnom mode je citanie vadnych medii lepsie.) Riesenia na NETe su od aplikacii na nastavenie Windowsu cez upravy registrov az na pomerne jednoduche riesenie (ktore som na napravu parkrat pouzil aj ja), ktorym je v "Spravcovi zariadeni" v "IDE ATA/ATAPI controllers" odstranit problematicky radic a restartovat pocitac... po nabehnuti systemu sa radic opat samocinne nainstaluje (netreba ziadne CD, nic, ovladace su sucastou systemu) a mechanika bude opat v najrychlejom mode. Takze skus...