» Poradna » Notebooky

Nenalezení dedikované karty

Dell inspiron se 7720 (win8 x64, i7 3610QM; GT 650M, 16GB RAM 1600MHz)Po stažení ovladačů pro daný systém ze stránek a následné instalace nelze nalézt dedikovaná karta. Nelze také nainstalovat ovladače této karty (pc ji prostě ani nenajde). V biosu není žádná možnost pro povolení karty. V grafických adaptérech je poze grafika procesoru.Má někdo podobné zkušenosti nebo ví někdo jak tento problém vyřešit?

Odpovědi na otázku

"...Po stažení ovladačů pro daný systém ze stránek..." a z jakých stránek, milý vysoškoláčku?

co znamena "vysoškoláčku" ? jsi vazne takovy BLB, nebo to jen hrajes?

Nehraje, on je nativní.

Dedikovaná GK by měla jít vidět ve Správci zařízení i s defaultními drivery ve Windows. Alespoň u mého notebooku s HD6750M tomu tak u Win 8 bylo. Jinak drivery by jste měl stáhnout z webu výrobce a někdy bývá problém s tím jestli nainstalovat první driver od Intel HD nebo od nVidie, pokud teda nejsou v jednom balíku.

Z webu vyrobce laptopu, nikoli te graficke karty. Protoze jinak se bezne stava, ze ovladac nejde nainstalovat, pripadne nefunguje prave to prepinani karet.

Stalo se mi to samé nedávno. Ovladače jsem instaloval normálně ze stránek nVidie, našel jsem si ty poslední a při instalaci jsem vybral pokročilou instalaci a tam vybral instalaci "čistou". Tím se všechny registry vymazali a nainstalovali znova. Problém od té doby vyřešen. Zkus a pak dej vědět :)