Nenajíždí grafika

Mám následující prbl. Deska Soltek SL75DRV5, AMD Athlon XP1700+, RAM 128 PC333 Kingmax, grafika nVidia TNT2 Pro /axel/ nebo ATI 9100.Prováděl jsem doplnění paměti Samsung 512MB PC333 a výměnu grafiky /ATI 9100/. Nejprve jsem v BIOSu v nastavení pamětí vrátil hodnoty na původní. Tzn. časování - by SPD, výkon systému z hodnoty fastest na normal, a taktovací frekvenci z 166MHz na 133MHz. Uložil jsem a při dalším načítání systému monitor nahlásil žádní příjem signálu, systém ověřil jen hard disk /"zarachocením"/. Toto se stalo, aniž bych otevíral case a prováděl změnu hardwaru. Jinak proud po systému jde červená led na desce svítí, v AGP slotu je proud taky - chladič na grafice pracuje. Nejspíš nejdou z grafiky vůbec data. Zkoušel jsem CLEAR CMOS /při PC odpojeném z el. sítě/ nepomohlo.Chtěl jsem se zeptat, jestli se s tím někdo setkal, popřípadě nějaký trik, kterým by se to dalo rozchodit. Díky moc.

Odpovědi na otázku

Zkus pořádně dotlačit grafárnu do slotu. U AGP to dost blbne.

To jsem zkoušel, problém ale je, že se systém nerozjel už od té doby co jsem změnil časování pamětí a výkon systému v BIOSu aniž bych case otevřel, nespadl mi, žádný fyzický pohyb tam nebyl.

Tak to zkus jeste jednou... ja jsem kartu do AGP dostal az na podesaty a s PC jsem taky nepohyboval... proste jsem jej jednoho dne zapnul a ...píp píp píp... docela meto udivilo, ale znas to... igelitka v predsini pomalu ujizdi az spadne

Skusal si resetnut cmosku? (cital som iba topic)

Teraz som si vsimol ze hej....

Co na to hovori pc speaker? Asi bude cau parky RAM ked vravis ze grafika je ok.

Tak ten hluboce mlčí. Ale myslím, v systému je nějak napevno nastaveno unit display first - volně první zobrazovaná jednotka AGP /dafault/. Takže jestli je nějaký problém v AGP slotu tak to nemůže běžet dál. Je mi divné, že by byly obě grafiky kaput. Ale proč by se z ničeho nic sám odbouchl AGP slot.

A v jiném PC grafika jede?Mě se stalo něco podobného a bylo to poškozením chipu biosu. Po přeprogramování O.K.

Děkuju všem, kteří se zapojili do poradny ohledně mého problému. Nakonec se ukázalo, že to bylo v RAM modulu - ne, že by byl vadný, ale nakonec ho stačilo umístit do jiného DIMMu. Takže teď to jede - grafika OK.

njn, VIA ...kde jsou ty zlate "stare" casy (BX)

no vidis...ja som ti to vravel nie? Ja som ti to od zaciatku vravel...ale nepocuval si ma....a vidis co mas z toho.Musel si si toten ramu zasunut do ineho slotu. Jaj..boze.....drevokocur mal zase pravdu...