» Poradna » Ostatní

Nenačtení notebooku

Dobrý večer, mám takový problém... Když zapnu počítač objeví sem i tabulka SYSTEM RECOVERY OPTIONS - vyberu češtinu a dám pokračovat. Objeví se tam STARTUP REPAIR - proběhne kontrola a pak se objeví tabulka,že se to nedokázalo automaticky opravit. Pak dám FINISH a počítač se vypne... takhle to můžu dělat desetkrát dokola a pořád to samé... Víte někdo co s tím??? Děkuji

Odpovědi na otázku

Existuje nejaka vedoma pricina, proc to mohlo zacit takhle zlobit? (pad laptopu z balkonu - to neni for, dneska mi takovy jeden kousek kolega donesl v sacku, prudky naraz, politi Kofolou a pod.).

jediné co mě napadá je vir... jinak mi nespadl ani nic podobného

Pokud to byl vir, musi se nejprve odvirovat. Ovsem to podomacku nepujde. Chce to odbornika. Pak provest preventivni test pevneho disku a pameti RAM na defekty. To jsou 2 nejcastejsi priciny mizejicich souboru, dat a nasledne poskozenych souboru a nefunkcnich OS. Pokud bude hardware ok, ale viry uz poskodily prilis mnoho souboru, je nejjednodussi cestou zaloha dat (fotky, semestralni prace) a obnova OS ze zalohy, nebo cista instalace.

dobrá no... tak zítra budu muset zajít o odborníkovi a doufat,že to dobře dopadne...:) ale aspoň děkuji za radu:)

startu Repairs nedávat, ani nedávat opravovat, normálně to zkusit zapnout poslední zn fční konfig.