Nenačtená RAM

Dobrý den, nedávno jsem upgradoval ram dalším 8GB kitem (2x 4GB) hyper X fury black na základní desce asus b150 pro gaming, ale po zapnutí windows systém ukazuje pouze 8GB místo 16. Ovšem v BIOSu se obsazené sloty zobrazují ale stále je lrý sestava osazena jen 8GB. Prosím pomozte

Odpovědi na otázku

Změnu v BIOSu si uložte.

Je třeba zaktualizovat ME interface, který je součástí BIOSu. Stáhni si nejnovější BIOS a vypal ho. A teď pozor. Po vypálení jej vypal ještě jednou, podruhé. Aktualizace ME interface totiž proběhne až při druhém průchodu pálení BIOSu.Stará verze ME interface způsobuje, že celková kapacita RAM je jen poloviční. Až ukončíš druhé pálení, vlez do BIOSu a máčkni klávesu F7. Nahoře bude verze ME interface. Nesmí tam být verze 10.0 ani 11.0. Musí tam být verze 11.6. Pak bude vše ok. ☺