» Poradna » Notebooky

Nenacte se Windows

Dobrý den,mám tento ntb https://www.czc.cz/asus-x205ta-bing-fd027bs-... a dnes se mi aktualizival w10 a od té doby se nenacte system. Na ntb naběhne logo a dál svítí černá obrazovka. Aktualizace mi skákala už asi 3 tydny, ale dostal jsem se k její instalaci až teď.

Odpovědi na otázku

Taky se mi to včera stalo na NTB Acer. Zkusil bych vzít instalační disk DVD Windows 10, nebo pokud nemáte tak si na jiném počítači u kamaráda vyrobit instalační USB flash disk Wndows 10 pomocí nástroje Media Creation Tool, a pak v Biosu nastavit bootování z USB a nastartovat disk z flashky. V druhém kroku instalačního průvodce je volba Opravit počítač. Dál pak nabídne možnost opravit z bodu obnovení, (a pokud nemáte možnost vytváření bodů obnovy vypnutou - standardně není) mohlo by se podařit PC vrátit do stavu před aktualizací. Mě se to podařilo. Obnova trvá celkem dost dlouho, ale byla úspěšná.

A mě by tedy zajímalo, k čemu je takový řešení.. ???Tak se tedy systém vrátí zpět do doby, kdy byl před aktualizací.. a co tedy dál..??? Takže opět aktualizace a opět stejný kolotoč.. ano..??? Takže bordel a po bordelu opět zpět.. a takhle stále dokola.. ??? Něco je v systému prostě špatně.. A za to si může bordelář uživatel. Jestliže je systém v pořádku, aktualizace musí rovněž proběhnout bez problémů.. I kdyby mělo jít o tzv velkou aktualizaci -> čili update na vyšší verzi Win 10 .. příklad nejbližší změny: 1703 -> 1709. Ovšem u těchto velkých aktualizací se doporučuje rovnou přeinstalovat čistou přeinstalací - stáhnutím nového ISO Win 10 aktuální verze - zpracovat ISO na flešku, tou nabootovat a provést čistou instalaci .. Nechápu proč musí být dvě nové verze v jednom roce a proč by tedy bnestačila jedna verze na rok.. Takže dvakrát do roka hrabošit v systému, uložit data na externí disk, přeinstalovat systém a opětovně nainstalovat nejpoužívanější programy.. Pakárna na hlavu, dvakrát do roka..

Tak jsem dokonce vytvořil dvě flashky s win a ani jednu nevidím v boot menu

Otázkou tedy zůstává, jak jsi je tedy vytvořil..???Nebo je v Boot menu vidět ani nemusíš.. ale pokud jsou správně flešky připravené, měl bys je vidět po restartu a po poklepání na klávesu F12 ve výběru z čeho chceš dočasně nabootovat.. tedy kromě toho, co máš nastaveno v Biosu -Boot F12 je rychlá volba bez toho, abys musel něco ukládat v nastavení BIOSU..

Nástroj od Microsoftu pro vytvoření boot USB . Už se mi podařilo flashdisk spustit i v ntb (v jiném PC byl vidět hned). Dostanu se normálně do instalačního programu, ale při výběru jazyka nemohu dál jakoby se ntb zasekl. Nevidím kurzor myši a ani žádná další klávesa nereaguje.

1. Stahovat zásadně jen originální instalačku a vždy uložit jako ISO2. Uložené ISO Win 10 zpracovat na flešku pomocí nástroje Rufus.. jednoduchý jak facka.. A taková fleška musí nabootovat naprosto bez problémů a zrovna tak i bez problémů se musí povést dotáhnout instalaci systému do zdárného konce.. 3. Před samotnou instalací(průběh v kroku, kdy se zvolí "Vlastní instalace" a najede okono s tabulkou disků/oddílů, je potřeba odstranit všechny oddíly předešlého systému: zavaděč, oddíl C a oddíl MSR(u GPT disku) - vzniklé nepřidělené místo na disku označit, dole klik na "Nový" , odsouhlasit velikost .. atd.. atd.. ověřit jestli je stále označený vytvořený největší oddíl C, klik na "Další" a poté započne instalace systému..To jsou základní věci, jak nainstalovat systém.. Pokud to dělá někdo jinak, tak to jde celý do pr.dele.. tečka.. A v průběhu přeinstalace systému by měl být zapojený jen ten disk, na který přijde instalace systému.. další disk tedy ODPOJIT - po kompletní zdárné přeinstalaci se může opětovně ten další disk připojit..

Díky za pěkný návod, ale vím jak se instaluje Win.... Mě se ten ntb prostě jakoby zasekne a nemůžu dál nic dělat teď jsem to nechal běžet skoro celou noc jestli se to nenačte a prostě nic.....

Zasmolene aktualizace. ve firme se nam to stalo uz na 15 PC, jeden nabihal cca 7h musi se to nechat. Na jednom PC s SSD a i5 a 8GB Ram to jelo cca 45min. Jinak prumer po updatu cca 1-2. takze cekat dokud to nenajede. Taky mam radost.

Tak jsem to nechal běžet podle vaší rady a ntb sledoval nakonec došla baterka dřív než moje trpělivost, běželo to od rána asi 4 hodiny

Tos udelal uplne krásně, zapoj nabijecku, a spust a muzes cekat dvojnasob tak dliuhou dobu. Prvne to bude opravovat a vracet nepodarenou aktualizaci, a zadruhe se pak bude pokouset zaktualizovat znova. Kdyz je nekdo tydyyyt a necha aktualizaci bez trafka, pripadne jine dulezite veci at se trapi. Mels to nechat v nabijecce pres noc, mel bys klid.

Já se ani k žádné opravě nedostal ! Mě se to sekne už při výběru jazyka. Nactu boot USB a dostanu se až ke stránce kde se vybírá jazyk, ale tam už dal nemohu nic dělat