Nenačte se externi HDD v pc ale jinde částečně ano

Dobrý den,mám externí HDD od HP, kdy mi po připojení k PC "zahraje" zvuk připojení, poté se mi zpomalí PC a načítá se HDD, který ovšem nenačte. V Tento počítač se zobrazí Místní disk E, ale ne Portable drive, jako to bylo dřív. Ovšem když externí HDD připojím do TV, tak se mi načte a načtou se i fotografie a další data, bohužel z fotografií se zobrazí třeba jenom polovina. Stejné to je i když připojím HDD do mobilního telefonu. Zkoušel jsem takto zkopírovat nějaké složky (hlavně fotky) do telefonu, ale zkopírujou se mi třeba 4, někdy 10 fotografií a poté mi telefon napíše, že se kopírování nezdaiřlo.Můžete mi někdo poradit co s tím, nechci ty fotografie ztratit, nerad bych HDD nějak formátoval před zálohováním některých dat. Děkuji moc.!

Odpovědi na otázku

Mám podobný problem W10... Normálně to funguje v total c. i na linuxu. Takže nemusíš nijak formátovat. Správce disků taktéž vidí atd, ale průzkumník "nevidí".

Napřed zkus cmd jako správce:chkdsk X: /f /r (za X dosaď písmeno toho disku)Pokud nepomůže, nabootuj live linux, připoj disk a soubory by měly být vidět. Můžeš si je zkopírovat na jiný disk.Pak bude nutno disk zformátovat.

Právě ta nevýhoda windows.Jestli chceš něco spravit, musíš nabootovat linux, my (microsoft) ti nepomůžeme

nesúhlas! (to aby si vedel kto dal mínus)v linuxe predsa použije rovnakú správu diskov, akú nie je problém inštaliť aj vo windows. nehovoriac o tom, že aj windows má priamo v systéme dostatočné nástroje na správu hdd

A co když je to prostě tak, že ten disk umírá ? Jako nemám nic proti Linuxu, ale kromě live distribuce (která je nesporně výhodou) ho běžný uživatel MS nepotřebuje... Zažil sem X disků co se takhle chovaly, pokaždé byly před smrtí a ani 5 Linuxů jim nepomohlo...