» Poradna » Web a internet

(ne)načítání stylu CSS v Google Chrome

Zdravím,přišel jsem nyní na jednu nemilou věc ohledně kódování webů a následného zobrazování v prohlížeči. Když v CSS změním nějaké parametry, uložím, tak v mozzile po refreshi stránky se změny hned projeví. V Chrome ale ne. Musím dát ctrl+F5 a až pak se změny propíší. Čímž se ale načítají znovu i obrázky a tak je to docela nepohodlné.Dříve to takto ale určitě nedělalo. Všechny změny v CSS se propisovali hned po F5..Dělá to takto na více počítačích, takže není problém jen u mě. Netušíte čím by to mohlo být? Proč to dříve šlo a nyní ne? Že by nějaké změny v Chrome?

Odpovědi na otázku

Tak zcela určitě došlo ke změně přednačítání a cachovaní v chrome pokud to dřív šlo a teď to nejde. Ctrl + F5 znamená nejenom načtení stránky ale i znovu načtění do mezipaměti díky tomu že si obsah stahne komplet znova. Není to chyba, je to běžná funkce. Ono ani nevidím důvod proč by to měl být problém. Na vývoj se s tíém človek spokojí a nebo si upraví chování v chrome. Pokud píšete web kde se takto bude měnit CSS za provozu, půlka lidí narazí na stejný problém, ale nemusí vědět jak to řešit, tady by se už měla hledat jiná cesta.

Děkuji za odpověď. Vím co znamená funkce Ctrl + F5, i že to není chyba. Potřebuji to jen na vývoj - takže asi řešení bude upravit chování v chrome. Jen mě překvapilo, že to dřív šlo a nyní ne, tak jsem jen chtěl zjistit, zda někdo o tom něco neví víc.

<meta http-equiv="Cache-control" content="No-Cache">

Tento kód nepomohl. Stále stejné. Zajímavé je, že ani v anonymním okně se změny v CSS souboru neprojeví po znovunačtení stránky.Zkoušel jsem i jiný web (pro ujištění, že není problém na konkrétním webu) a dělá to také. Zkoušel jsem i úpravu CSS v jiném texťáku a také stejné.

Spíš mě překvapuje, že se u vývoje spoléháš na to že cache funguje podle nějakého tvého předpokladu a nerefreshuješ přes ctrl pokaždé :)Jinak, cache čistě na CSS by měla jít vypnout v developer tools, ale vyzkoušené to nemám.

Spíš je to tak, že píšeš kód a neustále kontroluješ jak to vypadá - třeba několikrát za minutu. Něco zkusíš - podíváš se a pak to zase doupravíš - takto pořád dokola. Takže přes CTRL je to zbytečně zdlouhavé. Samozřejmě, že to pak celé vyzkouším přes CTRL, v dalších prohlížečích atd..

Mám takový dotaz: dostal jsem se do situace, kdy upravuji css webu a změny se provedou v anonymním režimu a v klasickém ne (u sebe to vyřeším vymazáním cache), ale problém nastává u zákazníků, kteří si již min. jednou web otevřeli (mají ho v cache) a stále tam vidí starý obsah bez provedených změn v css. Jak se řeší toto? Samozřejmě mohu každému zákazníkovi napsat, aby si vymazal cache, ale je to dosti nepraktické. Dá se požádat google o znovunačtení webu (vymazání cache prohlížeče) nějakým nástrojem? Děkuji za pomoc.