Nenačítání obrazu počítače

Zdravím,stává se mi, že se mi nezobrazí obraz i když počítač se spustí. I když to zkusím vypnout a zapnout několikrát, nic se nezobrazí, PC se vždy spustí (slyším zvuk naběhnutého systému) a pak po několika hodinách (přijdu z práce domů) se normálně pustí i třeba někoikrát za sebou.Teď se zase nic nezobrazuje.Monitorem to není (mám připojené 2, jeden na HDMI druhý na DP).Grafiku SAPPHIRE PULSE Radeon RX Vega 56 8G HBM2 jsem nedavno přepastovával (snížily se tak teploty) a normálně běžela asi 14 dní bez problémů.Moje konfigurace:ASUS ROG STRIX B450-E GAMING - AMD B450AMD Ryzen 5 2600X SAPPHIRE PULSE Radeon RX Vega 56 8G HBM2SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2Seasonic Focus Plus Gold - 550WNevíte někdo čím by to mohlo být?Díky, Fildas

Odpovědi na otázku

tak ked nieje obraz, samozrejme by som ako prve vyskusal inu graficku kartu.

Nj, ale proč to jednou najede jednou ne? Chci věřit, že to grafikou není.

ved tam daj inu a ked to 10/10 nastartuje, tak to je grafikou a ked to bude tak isto niekedy startovat a niekedy nie, tak to nieje grafikou. Ako inak chces potvrdit/vylucit grafiku?

Může ti karta blbě sedět ve slotu, zkus ji vymontovat a znovu zamontovat. Ale jinak vylučovací metoda - normálně se v takovém případě jako po prvním podezřelém jde po monitoru, ale když píšeš že monitorem to být nemůže, tak zbývá grafika (pravda ještě může být špatné PCIe na MB)

Na 90% grafická karta

Příčinou může být paměť RAM.. bez pamětí nepojede obraz.. Moduly pamětí jsou ve slotech správně docvaknuté?. Kdyby nebyla paměť O.K... rozsvítila by na základní desce poblíž slotů pamětí červená kontrolka.. Příčinou může být i propojovací kabel GK <----> Monitor.. zkusit vyměnitStáří pc zdroje? .. 5 let u tohoto zdroje by asi neměl být problém.. i v poměru TDP GK a CPU .. Otázkou zbývá nastavení Biosu.. zkusil bych nastavit na Default.. + otázka grafické karty(GK)*Nevýhodou volby CPU bez grafického čipu je právě i takový stav, kdy se hledá příčina problémů černé obrazovky po spuštění PC.. S integrovaným čipem grafiky v CPU je to přeci jen jednodušší, přepne se jen propojovací od monitoru do příslušného portu na základní desce.. buď se dedikovaná grafika vyloučí z možné příčiny / nebo příčinou problému.. Bylo by vhodné zkusit několikrát za sebou nabootovat Linux(Ubuntu) na flešce, jestli pojede obraz bez problémů.. tím by se mohl vyloučit HW problém.Tipnul bych si spíše na sw problém.. Doporučil bych přeinstalaci systému a necpat do systému to. co tam být nemusí ..Rozhodně čisté programy z ověřených legálních zdrojů a neinstalovat do PC různorodá tunítka a čistítka všeho druhu..

Spusť si Live Linux - pojede to, je blbá instalace windows, nepojede to, je špatný jakýsi HW. Pak zkoušej výměnou komponentů.

ja som to pochopil tak, ze mu nejde obraz od zapnutia. Keby mu obraz normalne naskocil, ale po nacitani windows sa vypol, tak to je nieco ine

Nenajde ani logo desky, zkusím některé rady ohledně HW a uvidím.