» Poradna » Notebooky

Nenabíhá ntb

Zdravím chci se zeptat zdali máte někdo zkušenost co znamená pravidelné zelené blikání diody baterie u Asus ux501v nehledě na to zdali je v ntb baterie připojena nebo ne. Nejprve po zapnutí blikne červeně pak začnou ty zelené intervaly. Nejde žádný obraz ani na ext monitoru, nepomohlo vyndat SSD RAM ze slotů, CMOS baterii...tlačítko napájení i CapsLocku bíle jede ale hard reset (různě dlouhé držení zap.tl.), kombinace kláves, fn+cokoliv .... Větráky se ale točí...že by něco na desce nebo máte někdo nějaký jiný nápad? Díky moc 🙂

Odpovědi na otázku

Servis?

Mno to je otázka na kolik by to vyšlo a má li to po záruce smysl...spíš přemýšlím zdali jsem něco nezapomněl nepřehlédl...

Jak píšu - bliká zeleně - ale diky

Na stránky asusu ses díval? Blikající zelená kontrolka je režim spánku.https://www.asus.com/CZ/support/FAQ/1041254 Něco podobného se mi stalo při výměně ram přidal jsem do dalšího slotu novou a nic NB se jen zapnul větrák hučel a musel jsem ho natvrdo vynout, pak jsem zjistil, že musím nejprve resetovat cmos jinak se nerozjede takže možná vadná ram.

Ano toto jsem uviděl ale právě že dioda baterie bliká zeleně což tam nikde popsáno není

Jinak deska má 8gb Integr a v jednom slotu dalších 8gb její vyndání ale nepomohlo

Přečti si to znova a pomalu je to tam-zeleně bliká je režim spánku.

Jak píšu dioda baterie ne dioda napájení - já to četl a Ty??? Zvláštní je že na zelené blikání diody baterie tam žádný popisek/řada není jakoby tento status ani neexistoval ??

Ak sa nedostanete ani do BIOSu tak s tým veľa nenarobíte.

Jen doplním jaký vliv by mohlo mít kdyby CMOS baterie byla prázdná na celou situaci? Její stav jsem zatím neověřil jen ji zkusil úplně odpojit což nikam nevedlo...

Teoreticky by neměla mít vliv na zapnutelnost přístroje, ale zažil jsem už stav, že byla CMOS baterie těsně na pomezí vybitého stavu a zblblo to CMOS tak, že počítač nešel zapnout. Když jsem baterii vydělal, tak to šlo, jen si samozřejmě CMOS nic nepamatoval. Takže pokud se k ní dostaneš a není na desce připájená, za pokus s odpojením nic nedáš. Ale nějak extra velkou šanci bych si od toho nesliboval, ovšem je to pokus zadarmo

Blikání diood ještě jednou sice od základní desky PC ,ale třeba se to bude hodithttps://www.asus.com/cz/support/FAQ/1047023

Tak pokud by Asus dodržoval stejný princip a intervaly blikání i pro ntb tak je to druhý případ čili CPU nebo GPU ... To je blbé...ještě mě napadá ten flash BIOSu ovšem dávají se taky na MB notebooků jumpery - myslím že ne ne? Každopádně díky ??

@Rt: tieto blikania - to sú indikácie napájacieho bloku. U Asusov väčšinou bliká oranžová (nízky stavnapätia = potreba dobitia), zelená/biela by mala svietiť trvalo, ak je bat na cca 90-95%. Ale keďže bliká práve zelená - batéria je na plnom stave, ale napájací blok nejako nekomunikuje. Skús (bez záruky, že sa to opraví) - odpojiť adaptér (z konektora napájania!), vybrať batériu - potom podržať 30s - 1min. tlačidlo zapnutia. Potom nahodiť batériu a pripojiť adaptér. Zapnúť. Ak je to len kalibráciou, tak by sa to malo dať do poriadku. Ak nie - je chybný práve ten napájací blok. Niektoré Asusy ho majú priamo na doske, iné ich majú ako samostatný blok.

Ešte niečo, batéria je v akom stave? Aká je stará? Je možné, že aj to je príčinou (staroba batérie), že dáva napájaciemu bloku nesprávne informácie o svojom stave a nabití.

Co myslíš napájecím blokem? Nějakou část či obvod za konektorem napájení? To bych čekal že třeba nebude deska reagovat vůbec tedy že se neprotočí dál ventilátory nic ale smysl by to mohlo dávat a snad by to ani nebyla drahá oprava ??Podotýkám ano je to MB ntb ??

A ano baterie je starší ale čekal bych že pokud ji vyndám a pojedu jen na pevné napájení tak bude nějaký rozdíl ale mezi zapojenou či vyplněnou baterií není rozdíl

"Blikání diood ještě jednou sice od základní desky PC ,ale třeba se to bude hodithttps://www.asus.com/cz/support/FAQ/1047023"Pokiaľ si si neuvedomil - doska pre PC nemá žiadny napájací blok/modul - je napájaná ZDROJOM! NB a jeho MB je napájaná napájacím blokom/modulom, ktorý sa stará o napájanie NB, dobíjanie batérie, prepnutia napájania z adaptéru na batériu.Hľa príklad:- https://radio-amater.sk/1938-large_default/napaja... Za ďalšie - asi si nepochopil, že batérie v NB nie sú len obyčajné (ako niekde v aute), ale majú svoju elektroniku, ktorá KOMUNIKUJE a HLÁSI svoj stav práve do napájacieho bloku/modulu a informuje o svojom stave i OS.

Napájací blok je časť, ktorá sa stará a komunikuje s batériou, podľa jej stavu rozhoduje, či má dobíjať, alebo nie, v prípade požiadavky väčšieho príkonu zase okrem príkonu z adaptéra si vypýta od baterky. A pokiaľ baterka dáva nezmyselné hodnoty a hlásenia tak blbne. Niekedy je natrvalo na MB, ale niektoré modely a typy ju majú ako samostatný blok. V tvojom prípade - je priamo na doske a batéria sa vymieňa cez rozobratie spodného veka . Takže by si mal najskôr sa postarať o baterku - pokiaľ sa vymení za novú (nie je na škodu, najmä ak baterka má viac ako 3-4 roky) a problém bude pretrvávať - zostáva už len servis. Ešte doplň - bez adaptéra - ako dlho ide na baterku? Čo hlási, indikuje oznámenie v spodnej lište?

Tak jsem zkusil všemožné zde uvedené rady a přeci jen posun situace. Doposud to bylo tak že při startu ať už s baterií či bez ikona baterie jednou červeně blikla a pak ty zelené intervaly nyní je stav že pokud ntb vyloženě nezapnu tak indikace baterky sviti pořád a jen červeně (předtím nedělalo) a teprve po zapnutí zase zelené intervaly... podotýkám že jsem dal novou CMOS a vyhodil přídavnou ram...na začátku to červené svítí nehledě jestli je nebo není připojena vnitřní baterie ... Takze by cosi co rozděluje proud do desky?

Až na to, že sa to týka MB pre PC a nie NB!

Až na to, že i NB je PC. Měl jsi napsat ...týka MB pre stolný PC a nie NB...

Až na to, že keby si PORIADNE čítal, tak by si zistil, že spomína hneď v otázke "ntb" (teda notebook): "baterie u Asus ux501v nehledě na to zdali je v ntb baterie připojena"......

Až na to, že ty nechápeš, na koho jsem odpovídal.misoft píšeAž na to, že sa to týka MB pre PC a nie NB!Keby si PORIADNE čítal, tak bys zjistil, že já ho jen upozorňuji na terminologii, že PC je každý počítač, ať stolní či NTB. Ty to zjevně nechápeš, což nikoho vzhledem k tvým předchozím příspěvkům nepřekvapí. Nebo to potřebuješ přeložit do slovenštiny, teda pardon pro tebe (abys to pochopil) slovenčiny?

Zdravím díky všem za reakci jen se mi tu zbytečně nerozcilujte teprve dnes večer se k ntb znovu dostanu tak ať mi živě.cz nesmaže Vaše rady díky možná to i já blbě popisuju jsem laik noc víc