» Poradna » Programy

Nenaběhnou W7 64bit

Ahoj. Po včerejším standardním vypnutí NTB (HP)jsem ho dnes zapnul, spouštění se zaseklo na nápisu Spouštění systému windows, ale už se neobjeví logo. Počítač pracuje asi 4 minuty, poté se restartuje a spustí se konzola pro opravu a opravují se chyby. Vše proběhne v pořádku, já dám Dokončit a počítač se vypne. Po spuštění vše skončí opět na nápisu Spouštím systém Windows a následném restartu do opravné konzoly. Zkoušel jsem již. zkoušel jsem v příkazovém řádku bootrec/fixmbr, fixboot a rebuiltBCD a ten mi vypsal "Počet nalezených instalací: 0"
Počítač nebyl dlouho zálohován a nemá v sobě žádné body obnovení...bohužel. Nějaký tip na nápravu? Děkuji

Odpovědi na otázku

Tak fixmbr i fixboot byly naprosto zbytečné operace. Evidetně ti to bootuje (fixboot) a tedy je v pořádku i mbr (fixmbr). Lepší by bylo snad scandisk. Zkoušel si najet do nouzového režimu? Další možností je pustit z instalačního CD opravu systému.

PrasatkoPee

Nouzový režim se chová stejně jako běžný režim. ted jsem náhodou zjistil že systémový disk je najednou D: a ne C: jak býval....

Aha. V tom případě máš dvě možnosti. Oeditovat zavaděcí soubor (http://windows.microsoft.com/cs-CZ/windows-vista/What-... ... nebo v offline editoru registrů zkusit tohle http://www.opc.unas.cz/view.php...

PrasatkoPee

díky. první odkaz nefunguje a druhý ano, nevím ale, jak to provést, když se do windows nedostanu...

http://windows.microsoft.com/cs-CZ/windows-vista/What-... ...
Stačilo smazat čárku a závorku.
U obou si budeš muset sehnat offline editor. Prostě zadáš do vyhledávače offlene editor registrů windows 7, nebo offline editor Boot Configuration Data (BCD). Možená půjde pustit bcdedit z recovery console z instalačního cd.

PrasatkoPee

Neni nutny - stači stahnout neosmart boot cd-dvd,zaslouženy trest pro lidi co ignoruji upozorněni backup centra at si ho uděla hned a sam a v systemu,nebo jakykoliv winpe3 vzhledem k ..rebuiltBCD a ten mi vypsal "Počet nalezených instalací: 0"...a tomu že se divi že C najednou neni C a D je najednou D,tak vše co potřebuje je bootnout a repair boot.
Problem s recovery konzoli a repair boot nastav v bodě ktery si jde přečist na strankach MS - aneb kdy je nam WINRE prd platne na lokalnim disku a proč jeho funkcionalitu potřebujeme na bootovacim mediu jako nutnou zalohu abych mohl jet v konzoli.

ok, díky, vyzkouším zítra a dám vědět.

Zkus memtest.