Nenabehne mi pocitac, post karta zobrazi chybu C1, 2b

Mam zakladnu dosku Abit KR7A-133, proceso Duron 1 GHz, 128 MB DD RAM 266 MHz a pri zapinani pocitaca mavam problemy... Bud mi zacne pipat (dlhe pipnuti, pauza, a toto sa opakuje stale), alebo mi nezapne vobec monitor, alebo mi zamrzne pri starte BIOSU, ked spocita RAMku, najde procesor....POST karta mi vypisuje kod chyby C1(pri pipani), a vypisala mi aj 2b (ked sa nezapol monitor). Bios mam Award modular Bios v 6.00 PG.Vie mi niekto poradit, co mam ist reklamovat?Dakujem.

Odpovědi na otázku

U award biosu by mal byt post kod C1 "Memory presence test".Skontroluj pamat, vysun zasun, skontroluj v BIOSe timing pamati a FSB (ak sa nastavuju), alebo daj tam nejake safe defaults...Skus inu pamat, ak mas viac modulov, skus len s jednym...