» Poradna » Ostatní

Nemůžu vyskočit z biosu..

Ahoj,predem se omlouvam, ale nejsem prilis znaly..Mam problem, dnes mi vyskocila "modra smrt" s hlaskou: system service expetion.Pote, co to nahromadilo potrebna data, se PC restartoval a od te doby mi skace do biosu a prakticky neni mozne z nej vyskocit.. At delam, co delam, at hledam jak hledam, nic nejak asi nepomaha..Bohuzel si uz moc nepamatuju, co v PC je (konkretne), ale zakladni deska je od gigabyte.Pocitac mam asi rok

Odpovědi na otázku

Já bych si tipnul, že ti odešel disk. Z toho důvodu ti systém nenaběhne a jediné kam se dostaneš je bios. V takovém případě doporučuju servis.

nemas zapojeny disk, alebo je vadny alebo to mas nastavene na bootovanie z ineho ako systemoveho disku (to je ten, kde mas nainstalovany OS)

Zkontrolovat zda BIOS vidi disk(y) a zkontrolovat boot priority.

Automatický návrat do Biosu je celkem známá věc. Při nastartování PC hledá Bios, z čeho bude bootovat(zavádět/startovat) operační systém či jiné médium např. z bootovací flešky.. Takže je v Biosu něco špatně nastavené.. LEGACY/ UEFI.. nebo je na připojeném disku poškozený zaváděcí oddíl.. Proto se po startu vrací do Biosu... Je to připomínka, že je něco špatně.. Za mě bych doporučil:1. Zkontrolovat disk2. Případně reset Biosu/Deafault a poté jej správně nastavit, pokud to bude nutné..