» Poradna » Programy

Nemůžu se z venčí dostat na virtuálně běžící Linux

Ahoj, běží mi virtuálně Linux, pokud se na něj chci dostat i z veřejné IP adresy, co mám nastavit v nastavení sítě? Na výběr mám:- Emulated VLAN- Shared Network- Host Only- BridgetZkoušel jsem všechny možnosti ale prohlížeč vrací? Hm… tato stránka je nedostupnáMůže to být třeba i tím, že v nastavení Emulated Network Card mám: virtio-net-pci?Díky

Odpovědi na otázku

Chces rezim "bridge", ale to samotne ti nestaci. Potrebujes jeste nastaveni na router, nastaveni staticke IP adresy pro ten Linux apod.

Pokud mám bridge, k němu přiřazený interface co míří k routeru a k tomuto bridge, přidám virtuálku, tak ta virtuálka dostane hned adresu z DHCP routeru, ne?Co je třeba ladit na routeru? Proč statika?Jako, netuším jak se chová bridge ve Win, ale na Linuxu s tím problém nemám.

ak mas verejnu IP, presmerujes potrebne porty na IP "linuxu". Aby ti nejake ine zariadenie tu IP neukradlo, je dobre mat ten linux na statickej IP. To mozes docielit bud nastavenim v routri na prislusnu MAC, alebo obycajnym nastavenim pevnej IP v danom zariadeni

Bruh, to je ale jaksi na virtualizaci nezávislé, vůbec se to v tomto vlákně neřeší a týká se to naprosto jakéhokoli případu jakéhokoli nového zařízení v síti..

Jo, dobře, přečetl jsem si to znovu a od Jirky jde o dobře míněné obecné rady, které s virtualizací skutečně souviset nemusejí.

Je to takové, na delší lokte na vysvětlení.Neřekl jsi kde ti to běží, jak máš řešené síťování, jaký virtualizační software používáš, prakticky nic.. To by to pak chtělo začít od píky a napsat ti to na A4.. No a to se mi moc nechce.Jednoduše, leze to z tebe jak z chlupaté deky, přitlač na informacích. Nejlépe včetně toho, co jsi již zvládl vygooglit a co co nejkonkrétněji, nechápeš.

Díky všem, problém byl nakonec v tom, že na Linuxu neběží HTTPS a nevšiml jsem si toho, že prohlížeč MS Edge bez varování přepisuje http na https.