» Poradna » Počítačové sítě

Nemůžu se z telefonu dostat na Samba server

Dobrý den, mám nastavený samba server na turrisu.V PC se na disk připojím v porádku, ale nemůžu se na něho, nebo možná nevím jak, připojit.Poradíte mi, prosím?Děkuji za odpovědi.

Odpovědi na otázku

a umí tvůj správce souborů v telefonu SMB?https://play.google.com/store/apps/details

Použil jsem jich asi 7, většina to vyloženě psala.Ani nevím, jestli tu adresu píšu dobře... Píšu jí stejně jako při mountování ve win: \\10.0.0.0\diskS tou wifi je ale ještě jeden problém, mám wifi rozdělenou na wifi pro hosty a normální, k té normální mám mountnutý disk.Na PC mi na tuto "hlavní" wifi jede internet, ale na telefonu ne...

No koukam ze v te siti bude asi pekny chaos

taky nechápu proč to na 10.0.0.0 nejde

zkus ten X-plorehttps://www.techrepublic.com/article/how-to-connect-to... navíc si nejsem jistý, zda na Androidu není potřeba použít opačná lomítka podobně jako v linuxu - tj. např.://192.168.1.10/share

no pokud jde o sambu tak se připojuje smb://10.0.0.x/slozka ( \\10.0.0.x\ je jen windows sdileni a //10.0.0.x je podle me blbost)

Adresu píšeš dobře. Ale máš přísl. složky nasdílené pro kohokoli? A jak je to s heslem/účtem?

Žádné není, v turrisu je volba pro připojení pro hosty.

Ak neni heslo, tak to potrebuje SMB1 a to v tom mobile asi neni, bo Microsoft to považuje za nebezpečné. Google napovie čo je to SMB1 akby si nevedel.