» Poradna » Windows (a jiné OS)

Nemůžu se přihlásit do W10

Ahoj všemNějakým záhadným způsobem se nemůžu připojit do Windowsů...Dnes v 6:30 jsem se normálně přes heslo připojil, PC jsem zamkl když jsem po hodně přišel domů, tak se nemůžu připojit..Heslo píšu správně."K zařízení se teď nemůžete přihlásit. Přejděte na stránky account.live.com a opravte problém, nebo vyzkoušejte poslední heslo použité na tomto zařízení"Dá se to nějak řešit?

Odpovědi na otázku

Nějak nechápu, proč mnozí vůbec používají heslo...... přihlašování do pc považuju za totální kravinu.. Pro reset hesla použij třeba Lazesoft - nabootuj z flešky.. Kde stáhnout a jak použít Lazesoft, to už si snad vygoogluješ. K tomu je ale v tvém případě nutno použít jiný počítač, kde si tu flešku připravíš..

taky nějak nechápu proč všichni zamykáme své domy/byty/kanceláře/auta proč máme PINy a hesla pro různé účty....

Dost podivné přirovnání, nemyslíš..???Doma máme dva počítače, hesla rozhodně nepoužíváme.. K čemu je to jako dobrý..??? Nemám co skrývat před partnerkou a navíc, do počítačů si stejně vzájemně nelezeme.. I kdyby moje partnerka použila můj počítač v mé nepřítomnosti, rozhodně bych z toho nedělal rozruch.. A co se týče partnerky počítače..???.. Mám k němu plný přístup přes síť.. a přesto tam nelezu, jen mimořádně občas kontroluji aktualizace/máme 2x W7.. V práci taky nepoužíváme hesla.. kromě Outlooku a na serveru odběru vody, který sledujeme v různých objektech..

pokud si dobře pamatuji, bez hesla se po síti nedá připojit do jiného PC

Přesně tak, všechny účty pěkně s heslem. A samozřejmě, že si pak lze nastavit přihlašování bez nutnosti to heslo zadávat, ale to je věc jiná...

Tak toho umíš hodně málo.. V místní síti můžeš vzájemně sdílet i celý HDD počítače...

A to vzájemné sdílení třeba dvou pc(jejich HDD) může být i bez hesla..

Ale to víš že to jde, ale je to tak bezpečný, jako vyrvat si vchodové dveře v domě, 99.9% populace to zajímat nebude, ale stačí aby kolem prošel jeden zloděj ...

Bezpečnost..???Zabezpečené dnes není vůbec nic. Počítač můžeš mít zaheslovaný jak chceš... Ovšem co se týče počítačů a kybernetických krádeží všeho druhu, zdatného hackera asi nebude zajímat kdejaký Jouda, že ..???Takže z toho, že nemám zaheslované dva počítače doma, z toho si hlavu opravdu nedělám.. Pro mě je zásadní, že v počítači neukládám žádná osobní data a rozhodně nevyužívám služeb internetového bankovnictví.. takové služby striktně odmítám..

Proč odmítáš? jak říkáš, nikoho přece nezajímáš :) ujasni si to, buď na to kašleš nebo jseš paranoidní, momentálně od každého trochu

Jsem paranoidní..???.. Protože odmítám internetové bankovnictví..???Nebudu přeci využívat něco, co není bezpečné, to dá rozum.. Čteme o takových krádežích denně.. Fotky si klíďo kdejakej úchylák může prohlížet od rána do noci, to je mi opravdu, ale opravdu fu(c)k.. Na ulici, v metru nebo v obchodě taky nemám na hlavě kuklu.. Na koupališti nebo u moře je v plavkách hromada lidí.. A že by si někdo prohlížel fotky z dovolený, kde se potápím se šnorchlem.. ???.. No tak ať se podívá.. Tak tedy do pr.dele, kdo je tady paranoidní..???Nejsou snad paranoidní právě ti, kdo si zaheslovávají své miláčky počítače, protože jsou tak tupí a ukládají do nich osobní data, přihlašovací údaje do banky apod..??? Já si tam takové věci neukládám, a proto ani netrpím stresem.. A že tam mám nějaké fotky..??? To opravdu neřeším.. A proto nepotřebuji heslo do domácího pc.. Stisknu start a užívám si svého počítače jak je libo.. Jo a přidávejte mi mínus jako nesouhlas jak je libo.. Mně se ty nesouhlasné projevy líbí.. S počítačem kamarádím od r. 2001 a celý ten čas jsem v naprosté pohodě.. A to jsem měl kdysi taky tak blbej nápad, že budu využívat bankovních služeb přes internet.. Vydrželo mi to jeden rok, pak jsem to zrušil.. Proč bych měl dávat zlodějům příležitost.. ???.. Fertig..

Nejvíce se mi líbí toto:"Stisknu start a užívám si svého počítače jak je libo.. "vs:"Protože odmítám internetové bankovnictví.."Tak hlavně že máte doma PC, internet ale pak trávíte bůh ví kolik času cestou do banky.Vaše volba.Pro info já se s počítači kamarádím ještě od dob "socíků" kde jsme ve SVAZARMu měli IQ151, doma jsem měl 8bit Didaktik-M. A počítače mě začali živir ještě v době kdy u nás vládlo duo M602 a T602 a ti vyvolenější měli Windows 3.11 Internetové bankovnictví používám od různých bank, jak soukromě tak ve firmě (zabezpečení např. čipovými kartami a certifikáty) zhruba od té doby co vy PC - tedy r 2001 a také jsme s ním nikdy neměli žádný problém.Ono stačí dodržovat určité zásady , pak se vždy usmějete nad zprávami typu došlo k úniku dat. Pokud se podíváte na detaily známých úniků dat, tak vždy tam je jedna z příčin:1. nedostatečné heslo (1234, password a pod.)2. chyba uživatele - sám si do systému pustí nějakou havěť (např. otevře podezřelou přílohu, podvodná webová stránka ...)3. chyba v software - většinou již stará zdokumentovaná a záplatovaná jenom daný systém neaplikoval opravu

"A že tam mám nějaké fotky..??? To opravdu neřeším.."Jste holt jiná generace.jak jsme psal já nemám potřebu se dělit na ksichtoknize s každou fotkou, vlastně tam ani účet nemám. A nehodlám fotky svých nezletilách dětí vystavovat někde na netu nebo nechat někoho aby mi je případně zcizil.Proto je mám doma na domácím úložišti

Tak v případě pevných PC doma bych to ještě pochopil.Většinou už dnes ale všude figurují ntb a není nic horšího než když ho někde při "přenášení" ztratíte nebo ho někdo odcizí. To že přijdete o data - máte je přece zálohována ne? Ale přiznejte se kolik tam máte dat ke ketrým nechcete aby se někdo dostal ? Různá domácí fota/videa , dále předpokládám že máte v prohlížeči zapamatovány přihlašovací údaje k nějběžnějším službám jako je email,fb a další. Do banky snad používáte jiné heslo, ale je mpžné že jej na tom disku taky najdu Opravdu si myslíte že nemáte co skrývat ?A to počkejte až přijdou děti, ty malé budou nejprve zkoumat co a jak, namačkají vám tam nějaké věci a třeba dokážou nevědomky odelsta nějaký hezký emailový pozdrav Vašemu šéfovi.Ty starší pak budou i přes Vá zákaz mít snahu neustále sledovat dění na ksichtoknize, případně pařit onlineovky. Tak to máme domácí sféru.O tom že ve firmě by neměl být PC bez hesla - tedy např až na vyjímky jakými je nějaký veřejně přístupný terminál - se nehodlám bavit.Nejlepší jsou takový ti firemní uživatelé kteří nepoužívají heslo, data mají pouze na svém ntb i když mají k dispozici firemní server a pak po nějakém bujarém večírku zjistí že jsou bez ntb, bez dat, bez důležitých kontaktů. A hone letí za ajťákem ať to nějak zařídí....

Hmm.. úctyhodný elaborát.. 1. Internetové bankovnictví ze zásady nepěstuji.. respektive striktně takové služby odmítám...2. Před partnerkou skutečně nemám co skrývat. A obecně vzato, pokud někdo má nějaké tajnosti v partnerském vztahu, pak takový vztah nemá žádného hlubšího významu - proč by takoví partneři měli sdílet společnou domácnost..???4. Počítače v práci jsou některé zaheslované, jeden zaheslovaný není a rozhodně v nich neukládáme žádné přihlašovací údaje.. V tom nezaheslovaném počítači není co ukrást a nejsou v něm uložené žádné přihlašovací údaje(v internetovém prohlížeči).. Jsou na něm dva účty - administrátorský(ten je zaheslovaný a uživatelský(ten je bez hesla).

1. OK 2. nebylo myšleno před partnerkou, ale obecně před někým 3tím - jak moc Vám bude vadit kdybych třeba já získal přístup k Vašemu PC a prohlížel si Vaše data. Třeba se pletu a nic tam nemáte nebo Vám to je jedno.Ale mě by třeba dost vadilo pokud by někdo cizí koukal na rodínné fotky z dovolené, fotky mých dětí, měl přehled o mých smlouvách s bankami, pojišťovnami vyúčtování energií a pod. To vše mám v elektornické podobě.Pokud vy takovéto věci neřešíte, tak OK. 4. to je věc firmy na kolik si cení dat. Pokud firma nemá ISO případně nějakou další normu která se zabývá bezpečností informací, tak je to čistě Váš problém. V opačném případě je to věc auditu - chápu že "papír snese vše"

Tím heslem do Outlooku myslíte zabezpečení Outlooku jako takového, že při spuštění vyžaduje heslo, a nebo to že v něm máte uloženo heslo k emailové schránce ? A heslo k tomu serveru zadáváte pokaždé nebo ho tam máte také zapamatované , nebo někde uložené (nejlépe na ploše) ? Pak totiž kdokoliv k do se dostane k PC na daný uživatelský profil, je chopen se k těm informacím dostat. Víme ?Bohužel jak to pozoruju, je to celkem běžné.Jeden zákazník třeba má několik desítek techniků s ntb, kteří jsou v terenénu, a spousta z nich nemá ntb nijak zabezpečen, kolikrát to jsou stroje s Win HOME, tedy absolutně bez jakékoliv centrální kontroly, neb předchozí vedení to neřešilo.V ntb přitom mají kolikrát firemní know how (servisní manuály, přístupové údaje nejenom k firemním serverům, ale třeba i k dalším sub dodavatelům ...)Přitom ta firma má normálně ISO kde tyto věci kolem bezpečnosti jsou jasně stanoveny...

A navíc.. i zámky k domům nebo bytům, nezajišťují absolutní bezpečnost.. Nedávno se mi kolega svěřil s nevšedníma vědomostma v souvislosti se snadným odemčením jakéhokoliv zámku, takže jsem jen zíral jako puk.. A navíc nástroje pro takové odemknutí jsou naprosto běžně k dostání i přes internet.. Takže jsem kolegovi ukázal můj svazek klíčů a povídám, tyhle klíče jsou tedy skoro i zbytečnost..???.. Odpověděl mi, že by se do mého bytu dostal kdykoliv by se mu zachtělo..

Netvrdím že zámek nebo heslo zajišťuje absolutní bezpečnost.Take nemám před maznželkou co skrývat, ona má svůj mobil bez hesla a už nekolikrát jí ho mladší dcera sebrala a hrála si s sním tak že tam začala instalovat různý aplikace nebo něco přemastavila a manželka mi pak volá co s tím.Já mám Telefon zabezpečenej a po dotazu manželky co skrývám jsem řek že nic, ale že tam mám i firemní data (emaily, nástroje pro vzdálenou správu zákaznických serverů a pod.) a také bankovní aplikace, které sice samy vyžadují zadání hesla, ale že v případě ztráty telefonu nehodlám riskovat že se k těm datům někdo dostane. Navíc takto mám možnost vždy telefon na dálku vymazat...

Vysvětlovat, proč je dobré mít zaheslovaný účet, je zbytečné. Stačí použít Google. Pokud se někdo rozhodne, že heslo nechce a to i admin účet, jeho/její osobní volba. Člověk se učí vlastními chybami. :D

klasika - numlock / capslock , en/cz klávesnicePokud je to "klasický" Win10 účet spárovaný s MS online účtem, tak správné heslo lze ověřit přihlášením k Vašemu účtu na webu MS, případně ho tam i změnit - pozor změna se na PC projeví pouze pokud je PC připojen k internetu.

Chlapi už to mám, z ničeho nic už to jde.. Když mam tu příležitost se zeptat, tak jak zruším to zadávání hesla při spuštění?

Změníš svůj účet na lokální.

win+r netplwizodskrtneš nutnosť zadávania hesla a pri spustení si automaticky prihlásený. len si to heslo musíš pamätať....alebo potom nepoužívať konto microsoft, ale lokálne konto bez hesla

Nesdělil jsi verzi OS.Předpokládám OS WNT 6. řady edice Pro.Co s tím?1) Restartuj PC "natvrdo".2) Přihlas se na svůj účet.Podařilo se?ANO:OKNE:3) Přihlas se na admin účet nebo na jiný lokální účet s admin právy.4) Přihlas se svým účtem na stránky account.live.com.5) Změň heslo.Btw:Používat síťový účet není bezpečné: jsi nezdravě závislý na chybách vzdáleného serveru a|nebo připojení k síti.Bezpečný je jen lokální účet.

Já si sice nenechal vnutit MS účet, ale oproti lokálnímu má výhodu a tím je synchronizace. Někomu se to může líbit a proto lokální účet nepoužívá, kde synchronizace není.

To je volba každého jednotlivce i firmy, komu svěří svá data.Synchronizace dokumentů přes cizí server neodpovídá základnímu zabezpečení dle ISO 27001 ani dle připravované novely Zákona o kybernetické bezpečnosti.Základní pravidlo zabezpečení citlivých firemních|osobních dat: dokumenty nesmí překročit rámec LAN.Stále platí:ztrácíš kontrolu nad dokumenty, které se dostanou do internetu.

Přesně tohle jsem nedávno řešil. Z jedné firmy odešel obchoďák ke konkurenci. Konkurenční firma vyhrála tendr a dokument v nabídce byl v podstatě identický s tím co vytvářel ve firmě odkud odešel.Ale ani toto zatím nezlomilo vedení dotyčné společnosti, aby investovala do zabezpečení sítě a nasadila nějaký DMS. Vše se řeší pouze file sharem a přeposíláním emailem. Na víc prý nejsou peníze. Máme to vymyslet "zadarmo" Firma samozřejmě má "papír" na ISO

Víte co nechápu...jeden komentáč přímo k věci....a vy ostatní píšete co bezpečnost atd....tady se má řešit problém a ne zabezpečení ;) tak že bych rád zjistil co s tím mám udělat

staci jen zadat heslo, ktere mas u microsoft uctu :D