» Poradna » Notebooky

Nemůžu se dostat do kompu - stále jsem po zapnutí v boot menu

Zdravím všechny.... Nemůžu nastartovat notebook, po zapnutí jsem rovnou v boot menu a nepustí mě to dál, nejdřív neviděl HDD, tak jsem notebook otevřel, pořádně HDD zastrčil, teď už mi ho ukazuje, ale stále jsem na mrtvém bodě...Díky Tom

Odpovědi na otázku

No ja by som tipoval, ze ten HDD je asi vadny. Napis nam presny model notebooku, verziu OS.Kazdopadne odporucam diagnostiku HDD, mozno aj RAM.

Je to Lenovo B590 a windows 8.0

Tak skus nabootovat z instalacky W8.0 spusti prikazovy riadok a zadaj povestne bootrec /fixboot a bootrec /fixmbrMohlo by to pomoct.Samozrejme diagnostika toho HW stale plati, pravdepodobne je, ze ten disk naozaj "odchadza"

Díky moc, volám servis potřebuju aspoň zachránit data...

baterka na doske

nerozumim - baterka na desce?

Vyměň baterku na desce (tu knoflíkovou).

No, pokud mu nic neříká pojem "baterka na desce", neměl by do toho vrtat. Kdoví, co by provedl.Nemusí se za to stydět, svět se neskládá jenom z IT odborníků (a chirurgů, architektů, soustružníků, ...), spíš by se měl stydět za to, že leze do věcí, o kterých nemá ani páru.

Najskor by mal potvrdit alebo nepotvrdit, ze ci ked zvoli v Boot menu bootovanie z disku, ci mu OS nabehne. Ja mam pocit, ze mu OS nenabehne a preto si nemyslim, ze je to slabou bateriou CMOS...Myslim si, ze BIOS(UEFI) nemoze najst bootovatelnu jednotku a preto ho to stale hadze do Boot menu..Tazatel: Dokazes nabootovat do OS, ked v tom boot menu zvolis HDD?