» Poradna » Windows (a jiné OS)

Nemůžu se dostat do BIOSu - W7

Nemůžu se nyní dostat do BIOSU, je pravda, že se to stalo poté, co jsem zkoušel na DVD live distribuci Xubuntu - nic jsem ale toho Live samozřejmě neinstaloval.Před tím když jsem dal restart, tak nejprve najelo logo BIOSU s nabídkou základního menu, pak startovaly Windows. Teď už ale po restartu rovnou startují Windows.Když po restartu mačkám klasicky Delete (předtím to fungovalo), ale namísto BIOSU mi to na to Delete nabídne "Správce spouštění Windows", kde je v nabídce pouze W7.Zkoušel jsem i F2, F8, ale nic, jdou rovnou Windows.předem díky

Odpovědi na otázku

S tím bohužel asi nepomohu, u Windows 8 a novějších je to jednoduché (na přihlašovací obrazovce stisknout zároveň levý SHIFT a myší "Restartovat" - najede obrazovka, kde je možné vybrat spuštění BIOS/UEFI). Snad mě napadá, pokud bys mohl někde sehnat instalační DVD Win 8 a novější. A místo instalace dát "Opravit tento počítač" -> měla by najet stejná obrazovka jako jsem psal výše. Jinak nevím, jestli se dá dostat z Win 7 přímo do BIOSu.

Resetuj nastavení Biosu.Za daný problém nejspíše může povolená funkce Fast Boot.

Díky, ale jak to udělat?Jinak Fast Boot tam byl myslím i předtím.

Vyndej na chvíli cmos baterku.

Vlož do mechaniky zmíněnou live distribuci, nebo něco z čeho se dá bootovat (instalačku Win a pod.), restartuj a mačkej Del. ☺

Nemáš náhodou v biosu zapnutý FástBot na ultra, když to máš zapnutý tak se přes klávesnici do biosu nemůžeš dostat, stačí vyndat baterku na pár minut tím vyresetuješ bios a potom by jsi se tam měl normálně dostat. Při vyndání baterie musí být zdroj odpojen od sítě.