» Poradna » Počítačové sítě

Nemůže sesíťovat WD Sharespace s notebookem

Potřebuji poradit.

Mám externí síťový disk WD Sharespace 4TB. Měl jsem ho připojený k domácímu počítači nějakou dobu.
Počítač už nemám, mám notebook s Windows 7. Nějak se mi nedaří ten externí disk sesíťovat s notebookem.

Disk mám připojený do konektoru síťové karty v notebooku. Bohužel již nemám původní instalační CD, ale podařilo se mi ho stáhnout na stránkách WD. Zapnu Sharespace, ale k navázání spojení nedojde. Na instalačním CD byl program WD Discovery sloužící ke správě diskových úložišť. Ten mi žádný disk nedetekuje i když je vše připojené.

Můžete mi poradit co mám zkusit?

Odpovědi na otázku

"Disk mám připojený do konektoru síťové karty v notebooku." Jses si jisty, ze je to mozne takto propojit? Obvykle se pouziva pripojeni na switch, nebo LAN konektory routeru nekrizenym kabelem. V pripade, ktery popisujes bys mel asi pouzit tedy krizeny. Mozna ti nepomohu, ale zkusit to muzes.

N adisku je zezadu tlaciko reset. Po stiskunti se nastavi defaultni hodnoty tohoto uloziste vcetne vyresetovani hesla Administrora. Potom by jste se mel dokazat pripojit na tento disk.

Poznamka, Data na disku se nesmazou.

Ten kabel byl už přibalen k disku. Nejsem si jistý zda je křížený. Zkusím to nějak zjistit.
Ten reset jsem myslím zkusil a nepomohlo. Uvidím.

Můžu se zeptat? Máte někdo z vás ten disk?

Podíval jsem se opět do manuálu. Myslím, že máte pravdu, že to takto zapojit nejde. Všude se v přípojení píše ".... zapojte do routeru nebo switch ...."
Díky za tip. Nenapadlo by mě, že by to nešlo.

hodnekrat se mi stalo ze neslo nadetekovat pomoci Dicovery ale vyresil jsem to tim ze jsem si dal proscanovat v siti pouzite IP adresy (pouze v pripade pouziti dhcp) a nasel jsem ho pak jsem disku priradil statickou IP a bylo po problemu.. jinak jde pripojit primo na lan do notebooku bez routeru nebo switche jen si myslim ze ten dicovery je nejaky nemocny..jinak WD uz asi nikdy nezvolim.. par jsem jich prodal a sam jedno vlastnim a vsechny se reklamovali vcetne meho.. me zase odesel lan a neprisel jsem jak ziskat data ven

Na domácím PC jsi mohl mít jiný rozsah IP adres, než na novém NB.
Rozsah musí být stejný.
Např. PC má IP adresu 192.168.1.5, SareSpace musí být ve stejném rozsahu 192.,168.1.x
IP adresu svého pc zjistíš tak, že zadáš to vyhledávacího řádku nabídky start ncpa.cpl
pak otevřeš dvojklikem své síťové připojení (připojení k lan) a zvolíš podrobnosti.

Na skenování IP adres v síti použij program IPscan. V něm pak zadej, že chceš prohledat např. rozsah 192.168.1.1 až 192.168.1.254

Program ti ukáže, jesteli je v síti nějaké živé zařízení.