» Poradna » Notebooky

(Ne)mrtvá obrazovka po zapnutí notebooku

Zdravim,mám menší problém se svým notebookem ASUS R513M (Windows 8.1, grafika NVIDIA GeForce 920M). Od června se mi děje to, že když ho vypnu klasicky, tzn. úplně (funkci Rychlé spuštění nepoužívám), po zapnutí nenaběhne obrazovka. Notebook se spustí, je slyšet HDD, procák procesoruje, ale obrazovka úplně off, stejně tak i externí monitor, který jsem několikrát zkusil připojit. Nezbývá nic jiného, než notebook natvrdo vypnout a zase zapnout. Po několikátém pokusu vše naběhne tak, jak má. Zajímavé je, že když ho vypnu pomocí režimu hibernace, po zapnutí obrazovka naběhne, žádný problém.Nevíte, v čem by mohl být problém?Předem díky za tipy/rady!

Odpovědi na otázku

Nejspíš odchází(je načatý) grafický čip.. PC servis -> diagnostika základní desky.. Mohl bys vyzkoušet nabootování Linux Live Ubuntu - připravit na flešku a nabootovat -> Neinstalovat!.. jen vyzkoušet. Obraz Ubuntu pojede jen z té flešky.. *Pokud nejede obraz -> může být i vadný modul paměti RAM....

Pokud to při hibernaci pokaždé funguje tak zkus aktualizovat nebo deaktualizovat ovladače na verzi, která fungovala. No a jestli nedojde k žádné změně tak to bude spíš ta horší varianta co je popsaná výše

Díky borci. Ovladač grafiky je původní, tedy předinstalovaný, nikdy jsem ho neaktualizoval (celé roky bez sebemenšího problému, tak proč taky). Můžu zkusit aktualizovat, ale spíše to bude chyba HW no...Ještě jednou dík