» Poradna » Ostatní

Nemravná cena iPhone 5

Co soudíte o nemravné ceně nového iPhonu 5 za bezmála 20.000,- Kč ? www.novinky.cz ... který začali už nabízet přední prodejci těsně před představením této novinky....

Uznávám že telefon iPhone je kvalitní americký výrobek, který má technologický primát, ale za adekvátní cenu považuju tak do 15.000,- Kč včetně DPH. 20 tis. je přemrštěná cena na to, že iPhone rozhodně zas není boží zázrak a často mívá i triviální nedostatky ! Vzpomeňme problémy se signálem u iPhone 4 a doporučení koupě gumového pouzdra.

Odpovědi na otázku

no všecky aplikace si pan Pavekla může do Windows stáhnout z internetu do pc a dát je zadarmo, free samozřejmě, i když o tom neví . .

K tomu aby si je stáhnul zdarma z Internetu (myslím že mluvíš o Warezu) musí provést několik věcí. První z nich je Jailbreak a o druhý se tady nemůže mluvit. Je to v rozporu s pravidly Nejde to jen tak stáhnout třeba z Ulozto.cz a přetáhnout do iPhonu. iTunes to nepovolí.

tak na to nahrávání aplikací do telefonu slouží třeba tahle aplikace
http://www.sosej.cz/iPhone-PC-Suite.html...

dále se dají údajně nějakým trikem snad nahrávat zadarmo přímo z iTunes a z iPhoni připojeným k netu, to ale nevim, jinak JB se dá udělat stisknutím 1 tlačítka a trvá to asi 3 sec. !

Jaibreak se vetsinou provadi na cisty system po Restoru. Kdyz to delas pres jailbreakme.com, to je tak ze se na tu stranku pripojis pres iPhone tak je jailbreak opravdu hodne rychly. Trva tak 5 min. Kdyz to delas pres PC, musis pred jeden program tak musis dat iPhone do DFU modu 45 sec. a pak se ti to automaticky restoruje. Trva to tak 10 min, mozna vic. Tak rychly aby to trvalo jen 3 sec. a stacilo k tomu stisknuti 1 tlacitka to opravdu neni. Vim to, provadel jsem jailbreak uz na nekolika typech iPhonu a iPodu Touch :D

Co je to "nemravná cena"?
On vás někdo nutí, abyste si to za tu cenu koupil?

no, ono se Apple v poslední době chová dosti nemravně (viz různé žaloby apod. a snaha patentovat si sebemenší broskvovinu), takže mne to nijak nepřekvapuje.

I kdyby byl za 25000,- tak si ho lidé koupí..

já tedy za nemravné považuji opravdu jiné věci, než je cena iPhonu. Když budou za něj chtít 100 000 může ti to být šumák. Stejně tak bych mohl říct, že je nemravný chtít za hodinky Breitling 250 000.

no jasně za ty prachy máš už našláplej komp né nákej přiblblej fon co tě za tejden omrzí ,počítač né stím si užiješ daleko víc zábavy

Ne každý má tyto věci na zábavu...

Nemravný, respektive spíše pěkně blbý je ten, kdo si tenhle tamagoochi za tu cenu koupí Dokud budou mít blbí peníze, budou mít kramáři rej

Patrik: Doporučil bych ti zavítat spíš na http://forum.iphone.cz/,... než na Žive.cz do Poradny. Tady Ti to každej odsoudí, protože řeší cenu a ne kvalitu, většina z nich ten telefon neměla nikdy v ruce a když jo, tak to bylo na 5 min někde u kámoše nebo u operátora, kde si ho můžeš taky vyzkoušet. Protože když by ho měli třeba 2 týdny, tak by už mluvily jinak, určitě ne každýho by zaujal iOS, ale to poslední co by řešili je cena. To je jako kdybych soudil nějaký jídlo, očichal bych ho, osahal bych ho, ale neohutnal a hned bych řikal že je to hnusný jídlo, které stojí akorát hodně peněz.

Já bych řekl, že tato cena by se mohla o nějaké 3-4 tisíce zlevnit. Ale když se to tak vezme, tak si myslím, že by to i za tuto cenu stálo.
Tento iPhone 5 je totiž fakt super mobil a viděl jsem už asi 10 videí o tom, jaké vlastnosti má.
A jsem překvapen, protože to, je teda opravdu kvalitní, moderní a stylový iPhone.

Já bych řekl, že tato cena by se mohla o nějaké 3-4 tisíce zlevnit. Ale když se to tak vezme, tak si myslím, že by to i za tuto cenu stálo.
Tento iPhone 5 je totiž fakt super mobil a viděl jsem už asi 10 videí o tom, jaké vlastnosti má.
A jsem překvapen, protože to, je teda opravdu kvalitní, moderní a stylový iPhone.

http://www.youtube.com/watch...

Podívejte se na toto video a posuďte sami.