Nemožnost změny v BIOSU + ACPI

Mám následující problém.
Mám doma PIII600(EB),MB-AOPEN MX64,128MB RAM (100Hz),TNT2-Ultra. Nainstalovaný OS je W2K CZ. Nevím proč, ale celý počítač běží jen na 504Mhz(4,5*112) a pamět na -33Mhz rychlost NORMAL. Cokoliv změním v BIOSU (rychlost FSB, paměti nastavím na rychlost sběrnice nebo změním rychlost pamětí na FAST, počítač při startu W2K ukáže modrou obrazovku s následujícím hlášením.
*** STOP: 0x000000D1 (0xAFFF11E800,0x00000002,0x00000000,0xBFFE117c)
*** ADDRESS BFFE117C BASE AT BFFD8000, DATE STAMP 392b2146 - ACPI.sys
Pomůže jenom restart a uvedení BIOSU do původního stavu (4,5x112Mhz ...)
Je zajímavé, že systém nefunguji i když nastavím nížší hodnotu FSB (např. 4,5x100Mhz). Vše končí modrou obrazovkou. Když jsem v BIOSU vypnul službu ACPI, tak už nenabíhala modrá obrazovka, ale PC se restartoval v okamžiku, kdy nabíhala modrá obrazovka.
Nevím co s tím mám dělat. Procesor je na redukci na SLOT1. Paměti jsou otestované u prodejce. Na nastavení (4,5x112Mhz - 504Mhz) běží počítač docela normálně, až na náhodné pravidelné vytuhávání (prvně se zasekne myš s klavesnicí, HD ještě chvíli pracuje-bliká kontrolka a pak pomůže jedině restart). Někdy PC běží bez problémů několik dní, někdy PC vytuhne několikrát denně.
P.S. - Ještě dostávám následující hlášení v Prohlížení událostí: Ovladač zjistil chybu na řadiči HD. Má to taky nějakou Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

Editoval romkov, dne 22.11. 2000 9:52:44

U Win 2K jsem slyšel, že je dobré mít vypnutou podporu ACPI v Biosu. (Proto asi tá chybová hláška). Tys to udělal, ale WIN 2K jsi poté nepřeinstaloval. A to musíš, aby se tá změna projevila už v samotné instalaci protože to jinak nemá cenu. Ostatní problémy možná souvisejí s tím.

Pozor pri instalovani W2K je taky nutno podrzet na zacatku instalace (a ted si nejsem uplne jistej co ale distak se to da najit v manualu) tusim F8 na zadisableni ACPI.

BTW: po mnoha tydnech skoumani ACPI sem dospel k nazoru, ze naopak od tveho nazoru, je ACPI opravdu dobra vec !!!! I v debatach na MURCu se to potvrdilo, obvzvlast pri pouzivani vice karet a zarizeni. Nikdy se nic nedostane do konfliktu. A to ze te negde neco brzdi neni az zas tak pravda, i kdyz priznavam ze se takova konfigurace najde, ale da se to doladit nastavenim pevnych IRQ v BIOSu, nebo prehazenim karet ve slotech a tim se ACPI znovu prekonfiguruje a pak uz je jenom k uzitku.
( Toto sou jenom me osobni skusenosti a nazory )

Co se tyka blue screenu, tak to se mi povedlo taky, ale zacal sem mit problemi az kdyz sem nainstaloval spatnej driver k SBLive (a to az po trech restartech) a pak uz jen zbyvalo preinstalovat....

este sem zapomel na ten HD radic. Jo to by mohlo bejt zly !!! me takhle zacal na starym boardu blbnout secondarni port na kerym sem mel druhej pomalej HD a pekne to tuhlo. (vzdycky zacinkal hlavickama a zustal vyset, pak se obevil "wait cursor" no a pak uz se nedalo nic delat)

ASUS A7V /// Duron 800@1070 /// TITAN Majesty -> cooling unit /// 256Mb PC133 /// G400 DH MAX /// SB Live! 1024 /// IBM 25Gb /// HP Writer 7100 /// DVD AOpen 1040 (flash Pionner) /// Win2k

Editoval Marwyn, dne 22.11. 2000 14:58:56

Ještě konkrétní hláška v sledování systému:
Ovladač zjistil chybu řadiče na \Device\Harddisk0\DR0
MB i Disk (IBM 20GB UDMA66 2MB 7200ot ) jsou ještě v záruce.
Je to na případnou reklamaci?
S přeinstalování W2K musím počkat, protože momentálně dělám věci do školy a na experimenty nemám moc času.

Máš v pořádku IDE kabel?(skus ho vyměnit) Máš ho správně (správné otočení konektorů u ATA66 je důležité zapojený a je HDD zapojen úplně na konci?. Máš ho na primáru a CD-ROM na sekundáru? (pokud ne, tak doporučuji)